Mere prelüüdid - Claudio Farinone (Itaalia) • Tallinna XIX kitarrifestival

N 13.06.2024 kell 19:00
 (Peetri 12, Tallinn)

"Mere prelüüdid" on teekond, mis saab alguse Vahemerelt ja maabub kaugetele randadele, kus vee element on visuaalne, sensoorne ja sümboolne. Claudio Farinone kontsert, täis lakkamatut liikumist, värvide ja aistingute lõpmatut mitmekesisust, kõigub erinevate armastatud heliloojate poolt kirjutatud muusika, isiklike kompositsioonide, seadete ja improvisatsioonide vahel. Iga kontsert on ainulaadne, lähtudes vabaduse põhimõttest, kuid olles samal ajal ikkagi täpses vormilises struktuuris. Muusikaline teekond algab Napolist Domenico Scarlatti muusikaga, liigub edasi Hispaaniasse traditsioonilise muusikaga ja naaseb seejärel Itaaliasse, et ehitada sildu suurte meistrite Ralph Towneri, Pat Metheny ja Egberto Gismonti loomingu vahel, kes on alati olnud Claudio Farinonele suureks inspiratsiooniks.

Claudio Farinone on kitarrist ja helilooja. Pärast klassikalise kitarri eriala lõpetamist läbis ta arvukalt meistrikursusi ja saavutas auhindu rahvusvahelistel konkurssidel. Claudio alustas mitmekülgset kontserttegevust solistina ja kammeransamblitega nagu Tanguediaduo, Torres Quartet, Aries 4. Ta on mänginud koos Itaalia juhtivate jazzartistide ja improviseeritud muusika esitajatega nagu Fausto Beccalossi, Raffaele Casarano, Elias Nardi, Bebo Ferra, Javier Girotto ja Max Pizio. Ta on töötanud teatri- ja muusikaprojektides koos näitlejate David Riondino, Clara Galante ja Pamela Villoresiga. Ta on salvestanud arvukalt CD-sid, sealhulgas "Claudio Farinone mängib Ralph Townerit", mis on pühendatud kuulsale Ameerika kitarristile ja heliloojale, kellega ta 2017. aastal kontserdil esines. Hiljuti andis ta välja Ennio Morricone muusikale pühendatud CD "Playing love", duo akordionist Fausto Beccalossiga. Claudio kasutab erinevaid instrumente: klassikalist, baritoni-, kaheksakeelset, flamenkot ja elektrikitarre. Aja jooksul on need instrumendid sepistanud tema muusikakeele iseloomulikke jooni, mis toetuvad tõlgendustele, kompositsioonidele ja improvisatsioonilistele radadele.
Üle kahekümne aasta on ta olnud raadiosaatejuht Šveitsi avalik- õiguslikus raadiojaamas RSI Rete Due, kus ta juhib regulaarselt muusikasaateid.

Loe veel

Eelmüük lõppenud