Loovüksus ja Kadrioru kunstimuuseum esitlevad:

Lossimuusika sügiskontsert

P 01.09.2024 kell 18:00-19:15
 (A. Weizenbergi 37, Tallinn)

Pühapäev, 1. september 2024 kell 18 Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum

LOSSIMUUSIKA SÜGISKONTSERT

Olga Voronova - viiul
Toomas Nestor - vioola
Levi-Danel Mägila - tšello
Leho Karin - tšello
Mati Mikalai - klaver
Reinut Tepp - klavessiin

Kava:

G. Enescu
Impressions d’enfance op.28, Ménétrier

J. S. Bach
Sonaat viiulile ja klavessiinile c-moll, BWV 1017
Largo
Allegro

M. Ravel
Sonaat viiulile ja tšellole M.73
Allegro

J. Brahms
Sonaat viiulile ja klaverile d-moll op.108
Allegro

B.Bartok
Duetid viiulile ja vioolate
Rutén nóta (Ruteenia laul)
Rutén kolomejka (Ruteenia kolomeika)
Bánkódás (Kurbus)
Oláh tánc (Valahhia tants)
Ujévköszöntö (Uusaasta laul)

L. van Beethoven
Serenaad keelpillitriole D-duur op.8
Andante quasi allegretto
Marcia. Allegro

Olga Voronova alustas viiuliõpinguid Narva Laste Muusikakoolis ema Svetlana Voronova juhendamisel ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis professor Endel Lippuse juhendamisel. 1993. aastal lõpetas Olga Voronova Eesti Muusikaakadeemia Endel Lippuse klassis ning 2002. aastal samas magistriõppe. Lisaks on ta täiendanud end Moskvas Gnessinite nimelises Muusikapedagoogikainstituudis Halida Ahtjamova klassis, Berliini Kunstide Kõrgkoolis Ilan Gronichi klassis ja Hollandis Utrechti Kunstide Kõrgkoolis Keiko Waltaya juures. Alates 1995. aastast on Olga töötanud Tallinna Kammerorkestris ja on aastast 2001 Tallinna Keelpillikvarteti liige. 

Toomas Nestor alustas viiuliõpinguid Tapa Lastemuusikakoolis (õp. Ilmar Mäe). Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (prof. Endel Lippus). Alates 1981. aastast töötab Toomas Estonia teatris orkestrandina, olles alates 1997. aastast II viiulirühma kontsertmeister. Ta on pedagoog Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Toomas on Tallinna Keelpillikvartetis mänginud selle algus aastatest II viiulit ning alates 2001. aastast ka vioolat. Alates 2003. aastast on Toomas Nestor ka Tobiase Keelpillikvarteti liige.


Levi-Danel Mägila alustas tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Teet Järvi juures ning jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Lembi Metsa õpilasena ja Tel-Avivi Muusikaakadeemias professor Hillel Zori õpilasena. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Peeter Paemurru juhendamisel. Ta on osalenud Bernard Greenhouse´i, Uzi Wieseli, Yosif Feigelsohni, Stefan Popovi, Johannes Goritzki, Dmitri Fershtmani jt meistrikursustel.

Levi-Danel Mägila on saavutanud I preemia Eesti noorte keelpillimängijate konkursil (1997 ja 1999) ning võitnud Holland Music Sessioni stipendiumi (2003). Levi-Danel Mägila kuulub Tallinna Keelpillikvarteti, ansambel U: ja tšellokvarteti C-Jam koosseisu. Töötab ERSOs alates 2002, tšellorühma abikontsertmeister 2004–2019.

Leho Karin on üks hinnatumaid Eesti tšelliste. Ta õppis tšellot Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri käe all ja lõpetas Tallinna Konservatooriumi tšelloklassi 1991. aastal professor Toomas Velmeti juhendamisel. Aastail 1991–1992 jätkas ta õpinguid Frans Helmersoni juures Edsbergi Muusikainstituudis Rootsis ning 1992–1993 Martin Ostertagi juures Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis. 
Aastail 1988–1991 töötas Leho Karin Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, alates 1993. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris, kellega koos on esinenud paljudes Euroopa riikides, Jaapanis ja USAs. Aastail 1993–2012 mängis Karin tšellot ka NYYD Ensemble’is, mis esines paljudel olulistel nüüdismuusikafestivalidel Euroopas. Alates 1995. aastast on ta tšellopedagoog Tallinna Muusikakeskkoolis.
Leho Karin on solistina üles astunud Soomes, Rootsis, Venemaal jm ning osalenud paljudes projektides Eestis. Ta on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Saarbrückeni Raadioorkestri ees. Tema repertuaaris on klassikaliste suurvormide (Haydn, Tšaikovski jmt) kõrval ka 20. sajandi suurteosed, sh Britteni tšellosümfoonia, Esa-Pekka Saloneni „Mania“, Erkki-Sven Tüüri Tšellokontsert, Eduard Tubina lõpetamata tšellokontserdi I osa jm. 

Mati Mikalai lõpetas 1990. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Reet Vanaselja, Lembit Orgse ja professor Bruno Luki klaveriklassi. 1995. aastal lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemia Bruno Luki, Ivo Sillamaa ja Lauri Väinmaa juures, 2002. aastal omandas magistrikraadi ning doktorikraadi 2009. aastal professor Peep Lassmanni juhendamisel. Ta on täiendanud end tunnustatud pianistide Liisa Pohjola, Jose Ribera ja Lazar Bermani meistrikursustel.

Mikalai on pälvinud III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Kilis Rootsis (1994) ning I preemia vabariiklikul pianistide konkursil (1994). Kõrgemad tunnustused on saavutatud duos pianist Kai Ratassepaga. 2000. aastal saavutas klaveriduo I preemia ARD konkursil Münchenis.

Mati Mikalai on esinenud solistina, kammermuusikuna ja orkestrite ees paljudes Eesti linnades, lisaks mitmel pool Euroopas, näiteks Soomes, Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Venemaal. Muuhulgas on ta esinenud koos Gidon Kremeri ja tema noorteorkestriga Kremerata Baltica. Peale Kai Ratassepa teeb ta kammermuusikat teistegi interpreetidega, tema sagedasemad partnerid on olnud viiuldajad Olga Voronova ja Arvo Leibur, saksofonist Virgo Veldi, trompetist Indrek Vau, klarnetist Toomas Vavilov, oboemängija Kalev Kuljus, ning tšellistid Pärt Tarvas ja Silver Ainomäe jt.

Tema soolorepertuaaris mängib olulist rolli impressionistide muusika, samuti Ferenc Liszti ja Ludwig van Beethoveni looming. Järjest enam esitab ta eesti heliloojate klaverimuusikat – näiteks Erkki-Sven Tüüri, Ester Mägi, Eduard Tubina loodut. Mati Mikalai on salvestanud ulatuslikult nii klaveripalasid kui ka kammermuusikat koostöös teiste interpreetidega, näiteks Kai Ratassepa, Indrek Vau ja Arvo Leiburiga.

Mati Mikalai õpetab klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aastast 2000 (alates 2015 klaveriosakonna juhataja).

 

Reinut Tepp alustas muusikaõpinguid Talinna 7. keskkooli klaveriklassis (Samuel Lazikin) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ell Saviauk) ning Tallinna Konservatooriumis (prof. Laine Mets). 1993. a. jätkusid õpingud EMA magistratuuris prof. L. Metsa klaveriklassis ja Imbi Tarumi klavessiiniklassis. Ta on täiendanud end Huguette Dreyfus'i kursustel.  

Reinut Tepp on teinud koostööd kollektiividega nagu Cantores Vagantes, Tallinna Barokkorkester, Baltic Baroque, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester, Sinfonietta Riga, Klaipeda Kammerorkester ja Swedish Chamber Orchestra Örebro. 1998. aastast on ta tegev klavessinistina kammerorkestris Kremerata Baltica.  

Reinut Tepp õpetab Tallinna Muusika-ja Balletikoolis klavessiini ja kammermuusikat. Samuti töötab ta varajase muusika interpretatsiooni õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 

Reinut Tepp on pälvinud Muusikakoolide Liidu õpetajapreemia ja kahel korral Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia. 


Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. 

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.
 

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga


Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet

UNESCO muusikalinn Tallinn

Koostööpartnerid:
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert


Täname:
Tallinna turismiinfokeskus


Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepääsmena




Vanusepiirang: soovitav alates 7. eluaastast
Ratastooliga ligipääsetavus: olemas
Loe veel

Pere- ja grupipiletid on saadaval ainult veebis



Eelmüük lõppenud

Pere- ja grupipiletid on saadaval ainult veebis