KRATT Sümfooniaorkestri KONTSERT • KRATT Festival 2024

R 23.08.2024 kell 19:00
 (Estonia puiestee 4, Tallinn)

KRATT Sümfooniaorkestri kontsert 


Dirigent Olari Elts

Solist Marcel Johannes Kits (tšello)


Kava:

Antonín Dvořák – Tšellokontsert h-moll op. 104

Ludwig van Beethoven – Sümfoonia nr 5 c-moll op. 67

Maurice Ravel – „Bolero“ (1928)KRATT Festival on koolinoortele mõeldud festival, vanuses 10-23. Festivali haardeks ja ühtlasi eripäraks on see, et ta toob Festivali ajal lühikeseks nädalaks kokku noored muusikud Eestist, Lätist, Soomest, Saksamaalt ja kaugemaltki, harrastama koosmängu ja improviseerimist.


Olari Elts on avara rahvusvahelise haardega dirigent, kelle kirg koostada ja juhatada väga omanäolisi ja põnevaid kontserdikavasid on toonud talle tunnustuse üle maailma. Alates hooajast 2020/21 on Olari Elts Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht. Alates aastast 2018 on ta Kymi Sinfonietta kunstiline nõustaja. Tema lavapartneriteks on Leipzigi Gewandhaus-orkester, Soome Raadio Sümfooniaorkester, Taani Rahvusorkester, BBC Sümfooniaorkester, Seattle’i Sümfooniaorkester, Yomiuri-Nipponi Sümfooniaorkester, Prantsuse Raadio Sümfooniaorkester, Rotterdami Filharmoonikud, Birminghami Linnaorkester, Hollandi Raadio Sümfooniaorkester, Dublini RTÉ Orkester, Luksemburgi Filharmooniaorkester, Prantsuse ja Lyoni rahvusorkestrid, Varssavi, Sloveenia, Seouli ja Malaisia filharmoonikud, Ottawa Rahvusliku Kunstikeskuse Orkester, Melbourne’i Sümfooniaorkester, Ulsteri Orkester, Porto Casa da Música Sümfooniaorkester jt.


Marcel Johannes Kits on üks tuntumaid ja väljapaistvamaid Eesti tšelliste, kes on võitnud 1. koha nii ETV telekonkursil “Klassikatähed” (2013), kui ka Eesti keelpillimängijate konkursil (2015). 2016. aastal võitis ta 1. koha Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias ning aastal 2018 1. koha George Enescu nimelisel konkursil Rumeenias ja III preemia Queen Elisabethi tšellokonkursil. Tema viimaste ülesastumiste tipphetkedeks on ringreis Belgias Belgia Rahvusorkestriga dirigent Eivind Aadlandi juhatusel, Eesti ja Lõuna-Korea tuur Eesti Festivaliorkestriga dirigent Paavo Järvi juhatusel, Elgari kontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Antoni Witi juhatusel ja Haydni tšellokontsert C-duur koos Klaaspärlimäng Sinfoniettaga Neeme Järvi juhatusel.

Loe veelHind:
15.90 € - 20.90 €