Viimsi Artium esitleb:

Jan Gunnar Hoff Piano Solo ja virmaliste lasershow (Norra) • II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting

L 23.09.2023 kell 22:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

Jan Gunnar Hoff – Norra jazzpianist, helilooja, professor  


Ekspressiivsete voolavate meloodiate ja mitmekülgsuse poolest tuntud meisterpianist Jan Gunnar Hoff on tänapäeval Norra üks silmapaistvamaid ja hinnatumaid jazzartiste. Jazz-fusion pianisti, elektrooniliste klahvpillide mängija, helilooja, arranžeerija ja pedagoogina palju erinevaid rolle kandev muusik jätab nüansirikka jälje igasse oma kaasaegsesse sulandumisse ja improvisatsiooni, alates soololoomingust kuni erinevate koostööprojektideni. 


Helilooja, muusiku ja kaasprodutsendina on Jan Gunnar Hoff välja andnud 23 albumit. Ta on komponeerinud 250 teost erinevatele seadetele, nende hulgas Edvardi auhinnaga pärjatud Jazz Mass Meditatus (2004).

 

Jan Gunnar Hoff on mänginud ja teinud koostööd rahvusvaheliselt tuntud artistidega nagu Alex Acuña, Mike Stern, Pat Metheny, Maria Joao, Gary Novak, Gary Husband, Per Mathisen, Kenwood Dennard, Mathias Eick, Tore Brunborg, Lars Danielsson, Cæcilie Norby, Fathy Salama, Martin France, Anders Jormin, Marilyn Mazur, Arve Henriksen ja paljud teised. 


Hoff pälvis 2013. aastal Buddy auhinna, mis on kõrgeim tunnustus Norra jazzis ning ta on Steinway & Sons artist. Ta on mänginud kontserte sellistes linnades nagu Tokyo, New York, London, Istanbul, Los Angeles. 


“Hoffi muusika on komponeeritud ja esitatud peaaegu popmuusikale omase selguse ja täpsusega” – All About Jazz 

“Hoffi loomingus ristuvad ajastud  transatlantilise esteetikaga” – Downbeat


II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting @ Viimsi Artium  

21.-24. septembrini toimuv Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting toob Viimsi Artiumisse kokku nii rahvusvaheliselt tunnustatud jazzartistid kui ka Eesti parimad jazzmuusikud, luues unustamatu muusikalise elamuse kõigile muusikasõpradele. Neli päeva vältava festivali jooksul on oodata mitmeid elavaid kontserte, jazzireivi ning loodusest inspireeritud jazzirännakut Naissaarele 

Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 21:00

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud