Vilen Künnapu näitus "VILLU LENDAB"

27.03 - 28.04.2024
 (Randvere tee 20, Lubja)

Mõnda aega tagasi osales Vilen šamanistlikul praktikal Leedus. See oli mõtterännak Hakassia tuntud šamaani Valeri juhtimisel. Väike grupp osalejaid (7 inimest) lamas karikakra õie kujuliselt radiaalselt põrandal, šamaan aga istus akna all ja juhtis mõtte jõuga kogu mängu. Kahe tunni jooksul lendas Vilen linnu seljas üle maade ja merede, kohtus sündmuste ja inimestega minevikust, olevikust ja tulevikust. Rännaku tulemusena valmis Vilenil hiljem maal VILLU LENDAB.


Ringikujuline maal VILLU LENDAB on kogu näituse kese ehk tsentraalne kujund. Kõik ülejäänu tiirleb selle ümber. Esitatud on Künnapu varasemad maalid erinevatest majadest, linnadest, saartest ja looduslikest paikadest vahelduseks mõned portreed ja inimfiguurid erinevas keskkonnas. Ka on esindatud mõned maalid, mis baseeruvad renessansi ja vararenessansi kunsti kogemusel. Need on religioossed maalid, kuid tegelikult on kogu näitus omamoodi spirituaalne rännak. Jumal on kõikjal ja kõiges - ütleb Vilen. Erinevad pildid justkui lendavad ümber tsentraalse ümara maali. Seda lendamist soodustab ka galerii ümarus. Silindriline kuju annab ruumile teatava sakraalse mõõtme ja sellest lähtub ka kogu ekspositsioon.


Teise korruse vaatesaalis on esitatud katkend alles valmivast Nando Grancelli dokumentaalfilmist Vilenist. Nando Grancelli on põhiliselt Los Angeleses tegutsenud dokumentalist ja filmipedagoog.


Vilen on aastaid elanud koos abikaasa Liiviga Viimsis ja on poolsaare suur patrioot. Seda positiivsust ja merelembelisust võib välja lugeda tervest näitusest.

Ratastooliga ligipääsetavus: Ainult esimesele korrusele
Loe veel


Hind:
4.90 €