TEATER VANEMUINE ESITLEB

Neljas õde

L 07.12.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 45A, Tartu)

Tragikomöödia

Autor
Janusz Glowacki
Tõlkija
Hendrik Lindepuu
Lavastaja
Stanislav Moissejev (Ukraina)
Stsenograaf
Vladimir Karaševski (Ukraina)
Valguskunstnik
Imbi Mälk
Muusikalise ja helikujunduse autorid
Stanislav Moissejev ja Kaarel Kuusk

Osades
Marika Barabanštšikova, Maarja Johanna Mägi, Kärt Kull, Piret Laurimaa, Ken Rüütel, Riho Kütsar, Veiko Porkanen, Margus Jaanovits, Robert Annus, Jüri Lumiste, Andres Mähar, Meelis Hansing, Kaarel Kuusk (külalisena)


Poola ühe huvitavama dramaturgi Janusz Glowacki (1938–2017) näitemäng esitab võimaliku versiooni sellest, mis juhtus Tšehhovi kolme õega pärast seda, kui nad olid lõpuks Moskvasse jõudnud.

See Moskva pole aga enam Tšehhovi-aegne unistuste paik, vaid 1990ndate varakapitalismi tõmblustes vaevlev Venemaa metropol, kus eluvõõrad intelligendid seisavad vastamisi nahaalsete ärikate ja sulidega. Uue tõotatud maana kerkib nüüd Moskva asemel silme ette hoopis Hollywoodi filmitööstus, kuhu pääsemiseks näibki avanevat soodne võimalus. Absurdi ja groteski kalduv must komöödia räägib avaramas mõttes inimestest, kes ei suuda endale tunnistada, et nad elavad sootsiumis, mille aeg on lootusetult möödas.

Näidendi toob lavale ukraina tunnustatud lavastaja ja teatripedagoog Stanislav Moissejev, kes mitmeid aastaid töötas Kiievi Ivan Franko nimelise Rahvusteatri kunstilise juhina.

Esietendus
9. detsembril 2023 Vanemuise teatri väikeses majas.

Tähelepanu!

Laval suitsetatakse ja kõlavad valjud paugud ning lavastuse kõnepruuk võib olla häiriv.
Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele.

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel


Hind:
27.00 € - 37.00 €