TEATER VANEMUINE ESITLEB

Don Giovanni

R 15.11.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 45A, Tartu)

Ooper

Helilooja
Wolfgang Amadeus Mozart
Libreto autor
Lorenzo Da Ponte
Muusikajuht ja dirigent
Risto Joost
Lavastaja
Elmo Nüganen
Dirigendid
Taavi Kull, Martin Sildos
Kunstnik ja videokunstnik
Katrīna Neiburga (Läti)
Kostüümikunstnik
Kristīne Pasternaka (Läti Rahvusooper)
Valguskunstnik
Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Liikumisjuht
Rauno Zubko

Osades
Jānis Apeinis (Läti RO) või Tamar Nugis (RO Estonia), Raiko Raalik (RO Estonia) või Tambet Kikas (RO Estonia), Simo Breede või Taavi Tampuu (külalisena), Märt Jakobson (külalisena), Juhan Tralla (külalisena) või Rasmus Kull, Karmen Puis või Sandra Laagus (külalisena), Pirjo Jonas või Perrine Madoeuf (Prantsusmaa) või Maria Melaha (külalisena), Maria Listra (külalisena) või Grete Oolberg, Saara Nüganen või Kärt Tammjärv jt
Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester


Tirso de Molina 1630. aastal avaldatud näidendi „Sevilla pilkaja ja kivist külaline“ ning selle peategelase Don Juani alusel kirjutas Mozart ooperi „Don Giovanni“. Esietendudes 1787 Praha Rahvusteatris, võeti ooper avasüli vastu, kuid 18. sajandi Viini publiku jaoks jäi teos pisut mõistatuseks. Ent juba mõned aastakümned hiljem kandis teos ajaloo suurima ooperi tiitlit.

Liiderlik naistemees Don Giovanni ja tema ustav teener Leporello on kahekesi seigelnud üle maailma, jättes endast maha tuhandeid murtud südameid. Kõik naised aga sellega ei lepi ja nii otsustavad Donna Anna, Donna Elvira ja Zerlina mehe tõelise olemuse paljastada. Don Giovanni küll naudib oma avantüüre, ent oma risti peab pilkaja lõpuks ikka ise kandma.

See sajandeid vana lugu vahetab mõõga telefoni vastu, et igivana antikangelane lavalaudadel taas oma tegude eest vastutuse võtaks.

Seekordse versiooni toob lavale draamalavastaja Elmo Nüganen, kellele on see esimene kokkupuude Vanemuisega, kuid mitte Mozartiga: 1994. aastal tõi ta Pärnu Ooperis välja „Figaro pulma“.

Esietendus
27. novembril 2021 Vanemuise teatri väikeses majas.
Esituskeel: itaalia
Tiitrid: eesti, inglise

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel

Osades Tamar Nugis (RO Estonia), Raiko Raalik (RO Estonia), Taavi Tampuu, Kristjan Häggblom, Rasmus Kull, Karmen Puis, Pirjo Jonas, Marta Paklar, Kärt KullHind:
27.00 € - 59.00 €

Osades Tamar Nugis (RO Estonia), Raiko Raalik (RO Estonia), Taavi Tampuu, Kristjan Häggblom, Rasmus Kull, Karmen Puis, Pirjo Jonas, Marta Paklar, Kärt Kull