TEATER VANEMUINE ESITLEB

Vihm detsembris

R 13.09.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 45A, Tartu)

Chopini elust ja muusikast inspireeritud ballett kahes vaatuses

Helilooja
Frédéric Chopin
Lavastaja, libretist, koreograaf ja kunstnik
Kristina Paulin (Slovakkia/Saksamaa)
Kostüümikunstnik
Stephanie Bäuerle (Salzburgi Riigiteater)
Muusikaline kujundaja ja helilooja
Davidson Jaconello (Kanada)
Valguskunstnik
Imbi Mälk
Lavastaja assistent
Silvia Azzoni (Hamburgi Balletiteater)
Pianist Margus Riimaa või Tommaso Maganzani

Osades
Vanemuise balletitrupp


„Vihm detsembris“ on inspireeritud Frédéric Chopini eluloost ning kujutab Chopini traagilist armastuslugu tunnustatud prantsuse naiskirjaniku George Sandiga, kellele meespseudonüüm oli ainus võimalus, et 19. sajandi prantsuse kirjandusmaailmas läbi lüüa.

Chopini elukäiku vormisid kõige enam tema karjäär ja jäägitu pühendumine muusikale, samuti haigus, mis heliloojat hilisemas elus vaevas. Nende fragmentide taustal joonistub põhilise, ikka ja jälle korduva teemana välja tema romantiline suhe George Sandiga.

Endine Hamburgi Balletiteatri tantsija Kristina Paulin on noore koreograafina jõudnud kanda kinnitada nii Saksamaa teatrites kui ka Kasahstanis, Slovakkias, Ühendkuningriigis ja Itaalias. Oma loomingus ammutab ta inspiratsiooni kirjandusklassikast, biograafiatest, kujutavast kunstist ja mütoloogiast. Paulini „Vihm detsembris“ sai esiettekande 2022. aastal kolmeosalise balletiõhtu „3x Chopin“ raames Salzburgi Riigiteatris balletijuht Reginaldo Oliveira all. Vanemuise teatris esietenduvas lavastuses toob Paulin värskelt loodud teises vaatuses kõrgendatud tähelepanu alla ka Chopini sisemaailma.

Leian, et kõik Chopini muusikateosed on isiklikud, õrnad ja haprad. Tema muusikat kuulates võib tunnetada tema hinge kohalolu, ta pühendas kogu oma elu oma kunstile.
– Kristina Paulin, lavastaja ja koreograaf

Esietendus
2. märtsil 2024 Vanemuise teatri väikeses majas.

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel


Hind:
27.00 € - 37.00 €