Eve Risser Red Desert Orchestra „Eurythmia“ (Prantsusmaa) • Jazzkaar 2024

E 22.04.2024 kell 18:00
 (Telliskivi tänav 60a/9, Tallinn)

Tere tulemast muusikalisele rännakule Strasbourgi konservatooriumist Lääne-Aafrika muusikatraditsioonideni. Vojaaži kureerivad Prantsuse pianist-helilooja Eve Risser ja 11 muusikut – Red Desert Orchestra. Puhkpillid, analoogsüntesaatorid ja elektrikitarrid sillutavad teed balafonidele, djembedele ja trummidele. Kõrbeorkestri album „Eurythmia” (2022) on hüpnootiline ja improvisatoorne meistriteos, mis ühendab Euroopa ja Aafrika traditsioone, tehes seda lugupidamisega ja suure mängurõõmuga! Kaheteistkümnest liikmest koosnev ansambel hingab albumil kui üks organism, kõlades autentselt ja klišeedevabalt. Jazzkaarele võtab ansambel kaasa ka oma peatselt ilmuva albumi materjali. 

 

Eva Risser on innovaatiline helilooja ja mitmekülgne artist, kes tunneb põhjalikult klaverite hingeelu, kes on uurinud klaveri kõlade piire ja avastanud väga originaalseid helisid.  Lisaks sooloprojektidele on ta juhtinud mitmeid väiksemaid ja suuremaid koosseise ning musitseerinud jazzitippudega nagu Charlie Haden, Tim Murphy, Michael Formanek, Gary Thomas ja Theo Bleckman. Risseri uusim ansambel Red Desert Orchestra on gruuvile orienteeritud jazzimasin, millega ta pälvis festivalil North Sea Jazz auhinna Paul Acket Award 2023. Jazzkaarel esines Eve Risser 2015.aastal duoga Donkey Monkey, kus tema partner oli Jaapani trummar Yoko Oshima. Tudengipäevil osales Eve Viljandi pärimusmuusika festivalil ja siis hoopis Prantsuse vanamuusika ansambli flöödimängijana.

 

Täname: Prantsuse Instituut Eestis

Kontsert toimub koostöös võrgustiku European Jazz Network (EJN) algatusega Green Pilot Tour, mille eesmärk on ökoloogiliselt säästvamate tuuride korraldamine, mitmekülgne ja sooliselt tasakaalustatud programmiloome ning artistide rahvusvahelise kontserttegevuse edendamine.


Koosseis:

Eve Risser – klaver, vokaal

Alexandra Grimal – altsaksofon 
Sakina Abdou ­– tenorsaksofon

Grégoire Tirtiaux – baritonsaksofon, qarqabas

Nils Ostendorf - trompet, analoogsüntesaator

Matthias Müller – tromboon

Tatiana Paris – elektrikitarr, vokaal

Ophélia Hié – balafon, bara, vokaal 

Mélissa Hié – balafon, djembe, vokaal 

Fanny Lasfargues – bass

Oumarou Bambara – djembe, bara

Emmanuel Scarpa – trummid, vokaal 


Koduleht
Facebook
Instagram
Spotify

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!