Tartu Ülikool ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esitlevad:

Harmonia Universitatis. W. A. Mozart „Väike öömuusika“

N 28.03.2024 kell 18:00
 (Ülikooli 18, Tartu)
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“
W. A. Mozart „Väike öömuusika“

Keelpilliorkester koosseisus:
Triin Ruubel, Anete Ainsaar, Madleen Kristen Alasi, Miia Ruubel, Katariina Tammemägi, Diana Yeromenko, Toomas Hendrik Ellervee, Triin Veissmann, Nora Tamra (viiul), Mairit Mitt-Bronikowska, Liina Žigurs (vioola), Theodor Sink, Andres Metspalu (tšello)
Kaastegev Reinut Tepp (klavessiin)

Kavas Mozart, Vivaldi, Saariaho, Boccherini, Eller, Ysaÿe

Wolfgang Amadeus Mozarti serenaad „Väike öömuusika“ („Eine kleine Nachtmusik“) on helilooja loomingus ja üldse klassikalises muusikas üks tuntumaid ja armastatumaid teoseid, mille algustaktid on tuttavad pea igaühele. Sädelev ja muretu karakter, täiuslikkuseni lihvitud vorm ning meeldejäävad meloodiad teevad sellest ületamatu meistriteose, mida tahetakse esitada ja kuulata ikka ja jälle. Lisaks elurõõmsale ja energilisele esimesele osale sisaldab serenaad lüürilist romanssi ja võluvat menuetti ning lõpeb kaasahaaravalt rütmika finaaliga. Mozarti šedöövri koos teiste väärtteostega Vivaldilt, Saariaholt, Boccherinilt ja Vasksilt toovad publikuni hinnatud viiulisolist, ansamblist, ERSO kontsertmeister ja EMTA õppejõud Triin Ruubel koos noorte ja säravate keelpillimängijatega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Orkestrisse on kaasatud tunnustatud muusikud Mairit Mitt-Bronikowska (vioola), Liina Žigurs (vioola), Theodor Sink (tšello) ning klavessinist Reinut Tepp.

Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on sündinud Tartu Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. Sarja raames viivad akadeemia üliõpilased ja õppejõud publiku muusikalisele avastusretkele, pakkudes kuulamiseks nii aegadeülest klassikat kui ka värskemaid heliteoseid eesti ja välisheliloojate loomingust. Kontserdisari on loodud eesmärgiga pakkuda Lõuna-Eesti publikule meeldejäävaid muusikaelamusi kaunis Tartu Ülikooli aulas.


Kontserdi korraldajad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Tartu Ülikool

Loe veel

PILET 15 €
(Üli)õpilased tasuta
Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Piletikeskusest! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!


Jälgi meid


Eelmüük lõppenud

PILET 15 €
(Üli)õpilased tasuta
Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Piletikeskusest! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!