Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum esitleb

Urmas Sisask "Universumi hääled"

L 06.01.2024 kell 18:00
 (Holdre)

Urmas Sisaski kogu klaverimuusika looming on pühendatud kosmosele, tähtedele, planeetidele. Pea lugematu hulk neid teoseid on kantud soovist leida side selle kõrgemaga, maises elus kättesaamatuga ja siiski siit maa pealt vaadatuna imekauniga. Sestap rändas Urmas mööda maailma, et näha, kuidas paistab tähistaevas erinevates geograafilistes vööndites ja see pilt on tõesti väga erinev.

Olles hobiastronoom, oli ta väga kursis kosmoloogia arengutega ja jälgis neid suure huviga. Ta oli kindlasti ka üks parimaid tähtkujude tundjaid, andes pisut liialdatuna silmad ette nii mõnelegi pärisastronoomile. Tähtkujud eksisteerivad ainult inimeste fantaasiates, sest reaalseid seoseid tähtkujude tähtedel endi vahel pole. Küll aga on nad andnud ainest luua kõigi maailma rahvastele lugematul hulgal müüte, lugusid ja legende.

Nii ka Urmas puhul – ka temast on kujunenud legend.

Klaverisümfoonia Universumi hääled on kogu tema klaveriloomingu vaieldamatu tipp. Kaheksale pianistile ehk 16-le käele kirjutatud teos on kui šamaanlik rituaal, mis vaoshoitud algushelidest  kulmineerub kõikvõimsa apoteoosini.

Teose esitavad Eesti, Läti ja Leedu klaveriüliõpilased koos Tiiu Sisaski ja Johan Randverega kaheksal klaveril, millisel kooslusel ilmselt pole analoogi maailmas!

Kontserdil kõlavad nende maade heliloojate klaveriduode  looming, kust tudengid tulevad.

Põnevust ja erakordsust jätkub 6-ndal jaanuaril, Kolmekuningapäeval Holdre lossi küllaga.

Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 17:00


Eelmüük lõppenud