Ingrid Rabi Kvintett „Ootad“ • Jõulujazz 2023

K 29.11.2023 kell 19:00
 (Tallinn)

Mahedahäälne pop- ja jazzlauljatar Ingrid Rabi toob Jõulujazzi lavale oma värske, talvest, jõuludest, armastusest ja unenägudest inspireeritud autorikava „Ootad“. Rabi laulude loomulik ilu ja rahulik laad sobib pehmendama põhjamaist kaamost.


Ingrid Rabi (1989) on noor muusik, helilooja ja laulusõnade autor, kes loob ja esitab popisugemetega jazzmuusikat. Noorusest hoolimata on Ingrid jõudnud juba päris palju saavutada. Tema debüütalbum, eestikeelsete lauludega „Olemine“ ilmus 2021. aastal, järgnes ingliskeelne EP „Circle of Love“. Lisaks on Ingrid olnud kaastegev mitmes muusikalises koosluses, alates kunagiste õpingukaaslastega loodud vokaalansamblist Viljandi Vox ning lõpetades omanimeliste vokaalinstrumentaaltriode ja suuremate koosseisudega. Jõulujazzil astub Ingrid Rabi kuulajate ette kvinteti eesotsas, kus lisaks talle teevad kaasa Mathei Florea klaveril, Johannes Laas kitarril, Robert Nõmmann kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel.


Ingrid Rabi on öelnud, et „muusikat kirjutades inspireerib elu ise“. See lause on ühtaegu vähe- ja paljuütlev: elu inspireerib suurt osa kunstist, aga samas on Ingridi lauludes tõepoolest tajuda elu vahetut ja vahedat mõju. Ta on ise „Olemises“ laulnud, et juhuslikud mõtted ei kanna vilja – aga nendest laulmine kannab! Ingrid oskab oma loomingus argisuse köitvalt helisema panna. Jõulujazzilgi kõlavas laulus „Ootad und“ muundab ta esmapilgul igati igapäevased uinumisraskused imeilusaks lauluks. Kusjuures seda tehes tuleb ilmsiks ka lauljatari isikupära – olgugi et tema mahedas lauluhääles on tajuda sarnasusi ta lemmikute Liina Saare ja Liisi Koiksoniga, leiab vaevalt kedagi teist, kes on andnud väljendile „vähkrema“ nõnda pehme ja paljulubava varjundi.


Ja eks panebki lähenev kaamos paljusid meist vähkrema. Sestap on hea, kui keegi meid selle ees pisut maha rahustab – ja teeb seda ilma suuremate õpetussõnadeta. Kaamos pole ainult pimeduse ja kõrgete hangede, vaid ka unistamise ja vaikse armastamise aeg. Ingrid Rabi kutsub meid seda aega avastama ja jagama.


Ingrid Rabi – vokaal
Mathei Florea – klaver
Johannes Laas – kitarr
Robert Nõmmann – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid 


Facebook

Spotify

Instagram

Loe veel

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele, Eesti Jazzliidu liikmele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Eelmüük lõppenud

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele, Eesti Jazzliidu liikmele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).