Lembit Saarsalu 75: S.A.M. "Magus nukrus" • Sügisjazz 2023

K 25.10.2023 kell 19:00
 (Niguliste 3, Tallinn)

Trio S.A.M. ehk Lembit SaarsaluAin Agan ja Andre Maaker andsid esimese kontserdi Jazzkaare Jõulujazzil aastal 2012. Nüüd, enam kui 10 aastat hiljem, tähistame kontserdiga Lembit Saarsalu 75. sünnipäeva ja esitleme trio värsket albumit „Ballaadid“.

 

Lembit Saarsalu särav saksofonimäng on innustanud paljusid Eesti noorema põlvkonna muusikuid. Imetlust väärivad tema saksofoni kaunis toon, stiilne ja detailipeen jazziklassika ning rahvamuusikast inspireeritud lugude esitus, võimas energia ja oskus igast loost vormida muusikaline jutustus. Lembit Saarsalu debüteeris 1965. aasta Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil olles vaid 17-aastane. Ta on töötanud ENSV Riiklikus Filharmoonias pop- ja jazzansamblite koosseisus, läinud sajandi kaheksakümnendatel pühendus Lembit täielikult jazzile ja oli Eesti esimesi jazzisaadikuid maailmas. Pikaajaliseks ja põnevaks kujunes koosstöö pianist Leonid Vintskevichiga. Esineti USA-s Lionel Hamptoni-nimelisel festivalil, North Sea Jazz festivalil ja veel mitmetel festivalidel-kontsertidel Euroopas, USA-s, Aasias ja Aafrikas. Lisaks legendaarsele vibrafonistile Lionel Hamptonile on Lembit Saarsalu mänginud kuulsustega nagu Elvin Jones, Christian McBride, Kevin Mahogany jt.

 

Ain Agan, Eesti silmapaistev kitarrist, on oodatud erinevaid stiile viljelevates koosseisudes duost bigbändini. Duodes koos saksofonistide Arvo Pilliroo, Raivo Tafenau, Manuel Dunkeli ja Lembit Saarsaluga on antud arvukalt kontserte, samuti on olnud edukas koostöö kitarristide Oleg Pissarenko ja Teemu Viinikaineni ning hea sõbra Riho Sibulaga. Originaalloomingut on Ain Agan kirjutanud oma Eesti–Soome kvartetile ning ta on osalenud koosseisudes Eesti keeled, Estonian Dream Bigband, Raivo Tafenau kvintett jpt. Tänu temale on teoks saanud mitmed suurprojektid, mille hulka kuulub ka kuueteistkümnendat sünnipäeva tähistav Viljandi kitarrifestival. Eelseisva kontserdi kohta märgib Ain: „Kasutame kitarride rikkalikke võimalusi, sulandades erinevaid kõlavärve Lembitu sopran- ja tenorsaksofoniga, kuulda saab uue albumi lugusid.“

 

Kitarrist, helilooja ja arranžeerija Andre Maaker on omanäoline looja, kes ületab stiilipiire, luues ja esinedes nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel. Lisaks oli Maaker Jazzkaar 2023 avakontserdi „Kitarriookean“ üks heliloojatest. Kitarrist tegutseb sooloartistina ja teeb kaasa ka erinevates koosseisudes, nt Bad Habits Trio, Trio Romansid, kitarripõnevik Triller koos Ain Agana ja Vaiko Eplikuga. Tema sagedased lavapartnerid on ka Jaan Sööt, Liisi Koikson, Kadri Voorand, Sofia Rubina ja keelpillikvartett Prezioso. Andre Maakeri põhjamaiselt poeetiline helidemaailm on kuulajaile mõistetav ja südamelähedane.  

 

Koosseis:

Lembit Saarsalu – saksofonid

Ain Agan – kitarrid

Andre Maaker – kitarrid 

 


Spotify

Youtube

Youtube

 

 

 

 

 

Loe veel
Pilet 23.-, sooduspilet 15.-  

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele, Eesti Jazzliidu liikmele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Jälgi meid


Eelmüük lõppenud
Pilet 23.-, sooduspilet 15.-  

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele, Eesti Jazzliidu liikmele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).