Eesti Jazziauhinnad 2023

Karja/Renard/Wandinger goes XL (Eesti–Prantsuse–Saksa–Austria–Soome–Lõuna-Korea) • Jazzkaar 2023

T 25.04.2023 kell 18:00
 (Telliskivi 60a, Tallinn)

Aasta Jazzmuusik 2022 Kirke Karja oma trioga Karja/Renard/Wandinger astub Jazzkaare lavale laiendatud koosseisuga – trio tänapäevasele kõlamaastikule lisavad värvi neli säravat muusikut, kellega ansambliliikmed on ka varem koostööd teinud: Austria pianist Elias Stemeseder, Hollandis elav Lõuna-Korea trummar Sun-Mi Hong, Saksa kontrabassimängija Felix Henkelhausen ja Soome trompetist Verneri Pohjola.


Karja/Renard/Wandinger
on 2019. aastal tegevust alustanud rahvusvaheline ansambel, mis keskendub eksperimentaalsele improviseeritud muusikale, kust ei puudu ka komponeeritud struktuurielemendid. 2022. aasta suvel andis trio välja dünaamilise debüütalbumi „The Wrong Needle“. Trio juhtfiguur on jõulise käekirjaga ja rohkeid auhindu pälvinud Eesti pianist ja helilooja Kirke Karja. Trio koos prantsuse bassisti Etienne Renardi ja saksa trummari Ludwig Wandingeriga toetub avarale baasile vaba improvisatsiooni elementidest ja kaasaegsetest kompositsioonitehnikatest, inspiratsiooni ammutatakse ka vanadest õudustäratavatest tummfilmidest ja katkistest masinatest.

 

Aastal 2022 esines Karja/Renard/Wandinger arvukatel välisfestivalidel, nende seas Berliini jazzifestivalil ning festivalil Punkt Norras. Aastal 2023 ootab triot muu hulgas kahenädalane Kanada tuur ja uue albumi salvestamine Budapest Music Centeris koostöös labeliga BMC Records ning esinemine mainekal jazzahead! festivalil Saksamaal.

 

Koosseis

Kirke Karja – klaver

Etienne Renard – kontrabass

Ludwig Wandinger – trummid
Elias Stemeseder – klaver

Felix Henkelhausen – kontrabass

Sun-Mi Hong – trummid

Verneri Pohjola – trompet


Kirke Karja Facebook

Kirke Karja Soundcloud

Kirke Karja Spotify

Kirke Karja Instagram

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 30 €, soodushind 23 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!


Jälgi meid


Eelmüük lõppenud

Täishind 30 €, soodushind 23 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!