Jorge Luis Pacheco Trio (Kuuba) • Jazzkaar 2023

R 28.04.2023 kell 18:00
 (Telliskivi 60a, Tallinn)

Havannast pärit Jorge Luis Pacheco on Kuuba uue põlvkonna jazzis üks juhtivaid muusikuid. Kirglik ning ekstravagantne pianist köidab publiku tähelepanu oma südamlike ja elektriseerivate etteastetega. Oma muusikas põimib ta klassika, jazziklassika ja Kuuba jazzi traditsioone.


Šveitsis toimunud Montreux’ jazzifestivali sooloklaveri konkursil pälvis Pacheco kõrgeima tunnustuse – erilist imetlust väärisid tulihingelise pianisti „lendavad käed“. Talendikas pianist on juba esinenud paljudel mainekatel jazzilavadel nagu Dizzy's Jazz Lincoln Center’is, Blue Note Jazz Festivalil New Yorgis, New Orleans Jazz Fest’il , Red Sea Jazz Festivalil Iisraelis jpt.

 

Pacheco on teinud koostööd tippmuusikutega nagu Wynton Marsalis, Arturo O' Farrill, Lenny White, Dave Weckl, Bill Evans jt, samuti Kuuba silmapaistvate muusikutega nagu Alexander Abreu, Isaac Delgado, Gonzalo Rubalcaba, Amadito Valdes ja Tete Caturla, Ruy Lopez Nussa, Javier Salva ja paljude teistega.Havannas võitis Pacheco JoJAzzi auhinna ning 2017. aastal New Yorgis toimunud jazzikonkursil Made in New York võitis ta kompositsiooniga „Con el Pache me Voy” parima soolo ja esituse auhinna. Pachecol on Havanna Kõrgema Kunstiinstituudi magistrikraad kompositsiooni erialal. Tal on ilmunud kuus albumit, viimased neist kannavad nime „Con El Pache Me Voy“ ja „The Lockdown Album“. 


Jorge Luis Pacheco on pianist, helilooja, arranžeerija, löökpillimängija ja laulja, kellest vaimustuvad mitmed tippmuusikud, sh Arturo O'Farrell: „Pacheco on tõeline klaverifenomen, Chucho Valdési traditsioonide jätkaja, kuid mis veel olulisem - oma identiteediga pianist...“.

Koosseis:
Jorge Luis Pacheco – klaver

Yasser Pino – kontrabass
Rodney Barreto – trummid

 

Koduleht

Spotify

Facebook


Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel

Täishind 30 €, soodushind 23 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Täishind 30 €, soodushind 23 €


Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!