Titade laulu- ja mänguring • Väikelaste ja titade laulu- ja mänguring

N 30.11.2023 kell 12:00
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse sügishooaja väikelaste ning titade laulu- ja mängutingid toimuvad üle nädala neljapäevadel alates 21. septembrist kuni 14. detsembrini. Kõik toimusmiskorrad on nähtavad siin.


Titade laulu- ja mängutuba on koht kõige pisematele - neile, kes veel omal jalal ringi ei liigu. Koos laste ja vanema(te)ga mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vana-vanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumängudega. Lisaks räägime ära kõik rääkimist vajavad titejutud. Tunni kestus on 35-45 minutit.


Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures, aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega, tänaseks on Tallinnas tegutsemas 2 beebifolgi ja 2 lastefolgi rühma ja Tartus 3 folgiringi. Igal aastal juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi pärimusmuusika festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba. Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

Loe veel


Eelmüük lõppenud