Väikelaste laulu- ja mänguring • Väikelaste ja titade laulu- ja mänguring

N 21.09.2023 kell 11:00
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse sügishooaja väikelaste ning titade laulu- ja mänguringid toimuvad üle nädala neljapäevadel alates 21. septembrist kuni 14. detsembrini. Kõik toimusmiskorrad leiab siit. 


Väikelaste laulu- ja mängutuba on juba omal jalal liikuvatele kuni 3-aastastele mudilastele. Laste ja vanema(te)ga koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame esimesi tantsusamme seada, tutvume rahvakalendri tähtpäevadega ning kuulame ja katsume pille. Nii laps kui saatja on mõlemad tegevustesse kaasatud, et hiljem oleks kodus lihtsam salme, laule, mänge meelde tuletada. Tunni kestus on 35-45 minutit.


Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures, aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega, tänaseks on Tallinnas tegutsemas 2 beebifolgi ja 2 lastefolgi rühma ja Tartus 3 folgiringi. Igal aastal juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi pärimusmuusika festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba. Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

Loe veel


Eelmüük lõppenud