TEATER VANEMUINE ESITLEB

Nunnad hoos

R 25.10.2024 kell 19:00
 (Vanemuise 6, Tartu)

Muusikal
Touchstone Picturesi ja stsenarist Joseph Howardi muusikalise komöödia „Sister Act” ainetel

Helilooja
Alan Menken
Laulusõnad
Glenn Slater
Libreto
Cheri Steinkellner & Bill Steinkellner
Täiendavad materjalid
Douglas Carter Beane

Muusikajuht ja dirigent
Taavi Kull
Dirigent
Ele Sonn
Lavastaja
Samuel Harjanne (Soome)
Kunstnik
Karmo Mende
Koreograaf
Gunilla Olsson (Rootsi)
Valguskujundaja
Märt Sell (Rakvere Teater)
Helirežissöör
Toomas Paidra
Tõlge eesti keelde
Aapo Ilves ja Mario Pulver

Osades
Tanja Mihhailova-Saar (külalisena), Merle Jalakas, Rasmus Kull, Kalle Sepp (ETA revüüteater Starlight Cabaret), Kärt Anton (külalisena), Karin Tammaru (Endla Teater), Milvi Luik, Silver Laas (külalisena), Norman Salumäe (külalisena), Germán Gholami (külalisena), Simo Breede, Egon Laanesoo, Alo Kurvits, Risto Orav, Oliver Timmusk, Ele Millistfer (külalisena), Linda Kanter (külalisena), Katrin Kapinus, Siiri Koodres, Eve Kivisaar, Kaja Ilmjärv, Luule Veziko, Helen Hansberg, Inge Õunapuu, Merle Aunpuu, Carine Jessica Kostla (külalisena), Andra Aus (külalisena), Matthew James Jordan
Vanemuise sümfooniaorkester ja bänd


„Nunnad hoos“ on suurepärane muusikaline komöödia! Menkeni sädelevad meloodiad täidavad energiaga teatriõhtuid ja -publikut – kirikuskäimine pole iial olnud nii lõbus! Võib vist öelda küll, et „Nunnad hoos“ lööb „pühapäevahommikuse palaviku“ lakke!
Selle muusikali lavastamine on minu jaoks ühe unistuse täitumine ning mulle teeb rõõmu, et saan seda teha Eestis ja Vanemuises. Hindan ja armastan väga samanimelist mängufilmi Whoopi Goldbergiga peaosas ja olen üsna kindel, et meie versioon tuleb vähemalt sama lustakas ja energiast pakatav tänu suurepärasele meeskonnale. Mul on väga hea meel, et minu lavastatud muusikal „Hüljatud“ sai sooja vastuvõtu ja nüüd on mul au, vastutus ning suur tahtmine panna end proovile muusikalise komöödiaga – ootan väga esietendust!
- Samuel Harjanne, lavastaja

1992. aasta hittfilm on aluseks maailma suurimate teatrite lavad vallutanud muusikalile, mille kelmikad rütmid on loonud kaheksakordne Oscari-võitja helilooja Alan Menken. See heatujumuusikal nomineeriti viiele Tony auhinnale, sealhulgas parima muusikali tiitlile.

„Nunnad hoos“ paelub publikut värvikate karakterite ja südamliku looga, mis paljastab nunnade range pealisrüü all oleva inimlikkuse ja soojuse. Peategelasteks on pealtnäha vaoshoitud ja oma elu jumala teenimisele pühendanud nunnad, kes on aastatega kloostris kaotanud oma lauluhääle. Muusikamaailmas kuulsuse poole pürgiva elunautlejast Deloris van Cartier’ kloostrisse saabudes leiavad esialgu umbusklikud nunnad läbi laulu taas enda sees pakitseva kire ja armastuse oma elutöö ning muusika vastu. Kirikulauludele veidi vunki andes tehakse tema eestvõttel pühakoda suuremaks kui Vegas ning ehitatakse heliredelid taevani!

Muusikali „Nunnad hoos“ esitatakse koostöös MUSIC THEATRE INTERNATIONALiga (Europe), kellele esitatav materjal ka kuulub.
www.MTIShows.com

Esietendus
28. novembril 2020 Vanemuise teatri suures majas.
Esituskeel: eesti
Tiitrid: inglise, soome

Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Loe veel


Hind:
37.00 € - 47.00 €