KRATT Väikese orkestri KONTSERT • KRATT Festival 2024

K 21.08.2024 kell 18:00
 (Pärnu maantee 59, Tallinn)

KRATT Väike Orkester

Dirigent Achim Fiedler


Kava:

Franz Liszt – „Unustatud romanss“ S.527

Helmut Schmidinger – „Four and more…strings“ op. 50

Antonio Vivaldi – Kontsert neljale viiulile, tšellole ja orkestrile h-moll op. 3 nr 10 RV 580

Carl Bohm – Introduktsioon ja polonees tsüklist „Arabeskid“

Boris Kõrver – „Lõbus polka“

Pjotr Tšaikovski – „Kurb laul“ op. 40 nr 2


KRATT Festival on koolinoortele mõeldud festival, vanuses 10-23. Festivali haardeks ja ühtlasi eripäraks on see, et ta toob Festivali ajal lühikeseks nädalaks kokku noored muusikud Eestist, Lätist, Soomest, Saksamaalt ja kaugemaltki, harrastama koosmängu ja improviseerimist.


KRATT Väike orkester koosneb andekatest lastest vanuses 10-16 eluaastat, kes mängivad viiulit, vioolat, tšellot, kontrabassi või löökpille. Orkestri eesotsas on tuntud laste- ja noorteorkestrite dirigent Achim Fiedler ning abistavad Susanna Biosca, Karmen Kääramees ja Pille Tralla.


Achim Fiedler on laia stiilide ampluaaga dirigent. Ta on juhatanud paljusid esiettekandeid ja ta armastab avastada uut repertuaari barokist kuni nüüdismuusikani. Sündinud 1965 Stuttgartis (Saksamaa), õppis ta viiulit Kölnis ja Londonis ja seejärel dirigeerimist Milanos ja Stuttgartis. Olles Bernard Haitinki ja Carlo Maria Giulini assistent, oli ta aastal 1995 ka Katowices Grzegorz Fitelbergi dirigeerimiskonkursi laureaat ja võitis 1996 dirigeerimiskonkursi Cadaques’is.

1998 kuni 2012 oli ta 1956. aastal Rudolf Baumgartneri poolt asutatud Lucerne Festival Strings kammerorkestri kunstiline juht. Külalisdirigendina on Achim töötanud üle 40 orkestriga ja esinenud nimekatel muusikafestivalidel.

Töö noorte muusikutega on tema jaoks olnud alati oluline: ta on töötanud Hispaania Noorteorkestriga JONDE, Tanglewood muusikakeskuse orkestriga ja NRW lasteorkestriga. Juba 10 aastat on ta olnud omaenda kodulinnas Dortmundis noorteorkestri DOJO juht.

Loe veelHind:
10.90 € - 15.90 €