Improteater IMPEERIUM

Improteater IMPEERIUM "DUETT"

N 12.09.2024 kell 18:00
 (Ankru 10, Tallinn)

Improteater IMPEERIUM
DUETT – Maarius Pärn ja Merilin Kirbits


Improteatri IMPEERIUM palub esimese duetipaari platsile, et mängida maha üks improviseeritud lugu. Maariuse ja Merilini ühine lavatee sai alguse juba 2005. aastal, kui koos astuti näitlejaks õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse. Peale teatrikooli lõpetamist avastati koos improteatri maailm, mis on neid välja toonud “Duett” etenduse formaadini, kus sünnib lugu läbi kahe inimese vaheliste improstseenide. 

Uue formaadi lavaletoomise protsessi kommenteerib duo nii: “Astume sammu lähemale klassikalisele realismile, kus kasutame reaalseid tundeid, võtame laval aja maha ning kaevume staatuse põnevasse maailma. Kuidas muutub inimese staatus elu jooksul, kuidas kaasasündinud staatus ei määra olukorra staatust ning milliste vägede eest ei aita ka kõige kõrgem staatus. Inimene on põnev ja tundlik elusorganism, mille uurimine ei lõppe kunagi. Võtame ette teekonna teineteise sügavamaks tunnetamiseks ja tundma õppimiseks. Improteatri kaheinimese formaat annab näitlejale suurema vastutuse ja esitab läbi selle ka suure väljakutse, kaheses sünergias on kerkinud esile rohkem isiklikke lugusid, millega lastakse ka publik sammukese veel lähemale. Meid paeluvad erinevad suhted ning eriti nende suhete muutus ajas. Kuhu meid tee koos publikuga seekord viib, ei oska keegi öelda.”


Etendus:

12. septembril kell 18.00 IMPEERIUM teatrisaalis, Põhjala tehas, Ankru 10, Tallinn. Laval Maarius Pärn, Merilin Kirbits ja valgus- ning helimeister Rene Topolev.


Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendus on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkab sündima lugu. Publiku kaasamine on vabatahtlik ning selles osalema ei pea – võib täiesti vabalt nautida niisama improvisatsiooni loomise võlu. 


Etenduse pikkus 45min.

Pilet eelmüügist 10€.

Eelmüügi erisoodustus 5€ eriti varasele linnukesele (kogus piiratud).

Pilet kohapeal 15€.


Improteater IMPEERIUM – kujutluse võim!

Loe veel


Hind:
5.90 € - 10.90 €