SELVER esitleb:

VAIKSE NÄDALA KONTSERDID

N 28.03.2024 kell 18:00
 (Tallinna maantee 7, Rapla)

Solist Ain Anger (bass)
VHK keelpilliorkester
dirigent Rasmus Puur

28 märts Rapla kirik 

29 märts Kuressaare Laurentiuse kirik 

30. märts Kärdla kirik

4. aprill Haapsalu toomkirik

5. aprill Tartu Pauluse kirik

6. aprill Tallinna Jaani kirik

Üks nõutumaid ooperilavade tippbasse Ain Anger ja eesti noored muusikud VHK keelpilliorkestrist ühendavad vaikse nädala kontsertide raames väed. Kui Ain Angerit oleme kuulnud enamasti laulmas aariaid maailma ooperiliteratuurist, siis sel korral laulab ta eesti keeles eesti heliloojate muusikat. Eestimaa kirikutes kõlab märtsi viimasel ja aprilli esimesel nädalal Tõnu Kõrvitsa, Veljo Tormise, Villem Kapi, Artur Kapi, Eino Tambergi ja teiste looming, dirigendiks Rasmus Puur.

VHK keelpilliorkester on 26-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 15-20 ning repertuaar koosneb pea ainult eesti muusikast alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo

Tormisest kuni Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini. VHK keelpilliorkestril on hooajas umbkaudu 40 ülesastumist ning seda üle Eesti ja vahel ka välismaal - viimati käidi 2020. aasta veebruarikuus Brasiilias. Välja on antud neli autoriplaati Kreegi, Saare, Tormise ja Mägi loomingust.

Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate muusikutega eri žanreist: alates Hans Christian Aavikust, Riivo Kallasmaast, Johan Randverest, Marten Altrovist, Theodor Sinkist, Reinut Tepist lõpetades Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Vaiko Epliku, Jaan Pehki ja Jarek Kasariga. Orkestriga töötavad lisakstunnustatud interpreedid Madleen Kristen Alasi, Mari Targo, Rain Vilu ja Villu Vihermäe. Alates 2015. aastast on orkestri dirigent Rasmus Puur.

TOETAJAD: Selver AS, KULKA, Tallinn, Hiiumaa vald, Haapsalu, Rapla vald, Tartu linn 


RAPLA kirik on minimaalse küttega, palun riietuge soojalt!

Loe veel

Piletite hinnad:

õpilased-üliõpilased 15 eurot

pensionärid 20 eurot

täispilet 25 eurot
Ürituse ajakava/line-up

Kohapeal müüakse pileteid vaid vabade kohtade olemasolul sularaha eest!

Uksed avatakse 17.30!

Hilinejaid saali ei lubata!


Jälgi meid


Eelmüük lõppenud

Piletite hinnad:

õpilased-üliõpilased 15 eurot

pensionärid 20 eurot

täispilet 25 eurot