Viimsi Artium esitleb:

Poll-Varema-Poll trio "Beethoveni klaveritriod III"

Sun 08.10.2023 at 17:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

Beethoveni loomingule pühendatud sarja „Beethoveni klaveritriod“ raames toovad Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) publiku ette kõik helilooja selles žanris kirjutatud teosed.


Sarja viimasel kontserdil kõlavad:

Trio Es-duur op. 1 nr 1 (1794/95)

Variatsioonid teemale „Ich bin der Schneider Kakadu“ („Rätsepmeister Kakaduu“) op. 121a (1816)

Trio B-duur op. 97 („Archduke“ / „Ertshertsog”) (1811)


Klaveritrio oli 18. sajandi teisel poolel Viinis armastatud kammeržanr, mida viljeldi rohkesti koduses ansamblimängus, seda nii keskklassi kui aristokraatide ringkonnas. Olulist rolli žanri kujunemisloos mängis Joseph Haydn, kelle triod said hiljem eeskujuks ka Beethovenile. Beethoveni panus klaveritrio arengusse aga oli märkimisväärne – tema käe all toimus žanri tuntav laienemine ning triost kujunes kaalukas instrumentaaltsükkel.


Mari Poll, Henry-David Varema ja Mihkel Poll on rahvusvahelise haardega interpreedid, kes on andnud kontserte paljudes maailmakuulsates kontserdisaalides, triona on nad tegutsenud alates 2013. aastast. Ansambli repertuaar hõlmab laia valikut muusikat Mozartist, Beethovenist ja Brahmsist kuni nüüdisheliloojate teosteni. Erilisel kohal on trio repertuaaris eesti helikunst, sealhulgas klassikute, nagu Artur Lemba ja Heino Elleri teosed, aga ka meie kaasaegsete – Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi ja Riho Esko Maimetsa looming. 2022. aasta lõpust alates on trio fookuses olnud Beethoven, kelle loomingust tuuakse publikuni kõik tema klaveritriod.

Read more

Follow us


Sale has ended