Loovüksus esitleb:

Lossimuusika - Maria Listra, Imbi Tarum, Madleen Kristen Alasi

Sun 10.12.2023 at 18:00
 (A. Weizenbergi 37, Tallinn)

P 10. detsember 2023 kell 18 Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum

LOSSIMUUSIKA

Maria Listra - sopran
Imbi Tarum - positiivorel
Madleen Kristen Alasi - barokkviiul


Kava:

J. S. Bach                         Praeludium, Menuet I & Menuet II Partiitast B-duur BWV 825

J. H. Schmelzer               Sonata secunda kogumikust Sonatae Unarum Fidium (1664)

G. F. Händel                     Flammende Rose, Zierde der Erden HWV 210 kogumikust Neun deutsche arien

J. S. Bach                         Kontsert A. Marcello oboekontserdi järgi BWV 974

J. S. Bach                         Aaria Ich bin vergnügt in meinem Leiden kantaadist nr 58 Ach Gott, wie manches Herzeleid

D. Buxtehude                   Praeludium BuxWV 163

G. F. Händel                     Süsse Stille, sanfte Quelle HWV 205 kogumikust Neun Deutsche arien

G. P. Telemann                Fantaasia nr 5 A-duur TWV 40:18 Vivace, Allegro

J. S. Bach                         Aaria Et exsultavit spiritus meus Magnificatist BWV BWV 243


Seoses esineja haigestumisega vahetub kontserdil vokaalsolist. Vabandame muudatuse pärast.

Sopran Maria Listra on vokaalartist, kes oma loomingulises karjääris kombineerib muusikateatri ja kultuuri erinevaid väljendusvorme - kammermuusikast ooperini, vanamuusikast nüüdisteosteni.

Maria lõpetas 2008 aastal Londonis Chigwell Schooli ja 2011 Londoni Ülikooli Royal Holloway kolledži (bakalaureusekraad draama- ja teatriõppe erialal).

Maria on laulnud kontserdisarjades üle Eesti suuremates kontserdisaalides, osalenud ooperi- ja muusikaliprojektides, laulnud mitmekülgset kammermuusika repertuaari ning oratooriume.

Aastast 2014 on Maria aktiivne külalissolist teatris Vanemuine. Rollide hulgas Roxane (E.Tamberg Cyrano de Bergerac), Zerlina (W.A.Mozart Don Giovanni), Linda (T.Kaumann Kaubamaja), Franziska Cagliari (J.Strauss Viini Veri), Linda (G.Donizetti Linda di Chamounix), Prl Silberklang (W.A.Mozart Teatridirektor), Christine (A.L.Webber Ooperifantoom), Johanna (S.Sondheim Sweeney Todd), Cosette (C-M.Schönberg), Naine (M-M.Lill Tulleminek); Rahvusooperis Estonia Esimese Daami roll W.A.Mozarti ooperis “Võluflööt”; Tartu Uues Teatris Lydia Koidula A.Põldmäe kammerooperis “Emajõe ööbikud”.

Aasta 2022 suvel osales Maria V.Tormise/R.Puuri ooperi “Lalli ehk Mere keskel on mees” esmaettekandel Birgitta festivalil, Sinikka rollis.

Selle aasta sügisel on tulemas G.F.Händeli ooper “Julius Caesar” Vanemuise Teatris, kus Maria kehastab Cleopatrat. Teatriprojektidele lisaks on ta andnud meistriklasse, loenguid, seminare ning ka individuaaltunde erinevatel kultuuri- ning interpretatsiooniteemadel. 


Imbi Tarum on tuntumaid Eesti klavessiinimängijaid. Lõpetas Eesti Muusikaakadeemia prof. Bruno Luki klaveriklassis (cum laude). Klavessiini alal on end täiendanud Ton Koopmani, Vaughan Schleppi jpt meistrikursustel. Aastal 2008 täiendas end Amsterdami Kuninglikus Konservatooriumis Bob van Aspereni, Menno van Delfti, Therese de Goede jt juhendusel.

Aastatel 1978—92 oli I. Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, samuti endise NLiidu  linnades  (Moskva, Leningrad, Kiiev jpt), muuhulgas  mainekatel rahvusvahelistel festivalidel (Utrecht, Glasgow, Split, Boston, Helsinki, Kuhmo, Flanders). Alates 1992.a. esineb I.Tarum ansamblis  Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort  koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd mitmete teiste orkestrite ja ansamblitega  (Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Tallinna Filharmoonia Kammerorkester, Sansara jt)  Soolokontsertidega ja orkestrisolistina on I. Tarum esinenud  paljudes Euroopa riikides. Eesti solistide Kaia Urbi, Risto Joosti, Uku Jolleri, Kädy Plaasi, Tõnu Jõesaare jpt kõrval on tema partneriteks olnud Hollandi  bass Harry van der Kamp (kelle kursustel Kuopios oli ka kontsertmeister kahel järjestikusel aastal ), Saksa tšellist  Hans-Rolf Hauck ja plokkflöödimängija Ingrid Paul, Rootsi kontratenor Mikael Bellini, klavessiinimängijad Edward Parmentier (USA), Ives Cuenot (Prantsusmaa) ja Anssi Mattila (Soome), viiuldajad Xiang Gao (USA) ja Lucy van Dael (Holland), laulja Ellen Hargis (USA), flöödimängijad  Jaume Cortadellas (Hispaania) ja Jari Puhakka (Soome), viola da gamba mängija Bruno Re (Itaalia), sopran Agnés Alibert (Prantsusmaa), oboemängija Rafael Palacios (Mehhiko)  jpt. Tihe koostöö seob teda ka Läti ja Leedu barokkmuusikute ning -festivalidega.

Alates 1991 õpetab I.Tarum Eesti Muusikaakadeemias klavessiini ja basso continuo- mängu (alates 1996 dotsent). Aastatel 1992-2002 õpetas iga-aastastel suvekursustel Soomes Raudaskyläs ja alates 2000 õpetab iga-aastastel suvekursustel Eestis. I. Tarum on andnud kursusi muusikakõrgkoolides Haagis, Roomas, Madridis, Salzburgis ja Halles.  2008. aasta suvel õpetas ta rahvusvahelistel Nordplus suvekursustel Ventspilsis. Ta on olnud kõikide siiani toimunud Klavessiinipäevade kunstiline juht, samuti on ta Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti esimees.

I. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat Eesti Raadiole, salvestanud Eestis, Rootsis, Saksamaal ja Soomes erinevates projektides.  2007. aastal andis ta välja CD „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga.


Madleen Kristen Alasi (s. 2003) muusikaõpingud algasid 2011. aastal Keila Muusikakoolis Lena Laasi viiuliklassis. Paralleelselt viiuliga õppis ta 4 aastat klaverit Eva Teppo juures. Gümnaasiumiõpinguid jätkas ta Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaklassis, erialaõpetajaks Katrin Talmar. Madleen Kristen on edukalt esinenud nii regionaalsetel kui ka vabariiklikel konkurssidel (2018. aasta vabariiklikul keelpillikonkursil tunnustatud diplomiga; 2019. aasta Loode-Eesti regionaalse konkursi laureaat; 2021. aasta XII Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali eripreemia). Lisaks on ta end täiendanud erinevatel meistrikursustel: Aet Ratassepa (Rahvusvaheline Hiiumaa keelpillikursus) ning Maano Männi juures (Värska keelpillikursus). 2020. aastast on Madleen Kristen õppinud klassikalist laulmist Tuuri Dede juures. Käesoleval õppeaastal jätkas Madleen Kristen klassikalise viiuli õpinguid Triin Ruubel-Lillebergi käe all Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on aasta aega tegelenud aktiivselt varajase muusika ja barokkviiuliga. Juhendajateks on olnud Anthony Marini (USA/Soome), Sanita Zaira (Läti), Aira Maria Lehtipuu (Soome) ning Reinut Tepp. Madleen Kristen on korduvalt üles astunud vanamuusika maastiku professionaalidega nagu Reinut Tepp ja Villu Vihermäe ning lisaks teinud kaasa erinevates Eesti varajase muusika koosseisudes nagu Floridante, Haapsalu Vanamuusikafestivali orkester, Tallinna Barokkorkester ning festivali “Eesti Mõisad 2022” Corelli Consort.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. 

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.
 

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga


Rohkem infot:
lossimuusika.ee 

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet

UNESCO muusikalinn Tallinn

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert


Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Korraldaja jätab endale õiguse teha kontserdikavas täiendusi ja muudatusi 

Wheelchair accessibility: olemas
Read more

PILETIHINNAD EELMÜÜGIST OSTES:
- täispilet - 17 EUR
- sooduspilet - 14 EUR (õpilased, üliõpilased, pensionärid)
- perepilet 36 EUR (2 täiskasvanut ja kuni 3 last vanuses 8-18 või 1 täiskasvanu ja kuni 4 last vanuses 8-18)
- grupipilet (alates 6st inimesest) - 12 EUR inimene
- erivajadusega külastaja sooduspilet - 12 EUR
- erivajadusega külastaja saatja sooduspilet - 12 EUR

- kuni 7 aastased lapsed - tasuta


PILETIHINNAD KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI KASSAS:
- täispilet 20 EUR
- sooduspilet 15 EUR


Event timeline/line-up

Doors open at 10:00

Follow us


Sale has ended

PILETIHINNAD EELMÜÜGIST OSTES:
- täispilet - 17 EUR
- sooduspilet - 14 EUR (õpilased, üliõpilased, pensionärid)
- perepilet 36 EUR (2 täiskasvanut ja kuni 3 last vanuses 8-18 või 1 täiskasvanu ja kuni 4 last vanuses 8-18)
- grupipilet (alates 6st inimesest) - 12 EUR inimene
- erivajadusega külastaja sooduspilet - 12 EUR
- erivajadusega külastaja saatja sooduspilet - 12 EUR

- kuni 7 aastased lapsed - tasuta


PILETIHINNAD KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI KASSAS:
- täispilet 20 EUR
- sooduspilet 15 EUR