Jazzkaar 2023 kodukontsert: Maria Faust • Jazzkaar 2023

Thu 27.04.2023 at 19:00
 (Tallinn)
Maria Faust on saksofonist, helilooja ja arranžeerija, üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Maria Fausti sisutihedat, erinevaid stiile – jazz, avant-garde, third stream jazz, improvisatsioon – sünteesivat heliloomingut tuntakse ja hinnatakse kontserdilavadel üle maailma.

2022. aastal andis Faust välja oma esimese sooloalbumi "MOnuMENT", mille maailma vanimaid ja mõjukamaid jazziajakirju The New York City Jazz Record valis 2022. aasta viie parima sooloalbumi hulka. "Sooloalbum ei ole selline asi, mille teeme niisama taustaks ära, pigem on see küpsuse, eneseusalduse ja -teadvuse hetk kunstniku elus," tõdes Faust. "MOnuMENT" on inspireeritud Louis Kahni monumentaalsest arhitektuurist, tuues ruumi loova valguse ja varju muusikasse. 

Kodukontserdil Nõmmel mängib Faust samuti ruumiga – spontaanne, kohapeal improviseeritud tornaado peegeldab inimest tänases ajas ja ruumis, unikaalses soolokavas kohtub paus tiheda kõlamustriga, nii nagu valgus kohtub varjuga.
Read more

Täispilet 25.-Sold out

Täispilet 25.-