Eesti Pärimusmuusika Keskus

Volk tahab teada: "Mis vahe on aseril ja türklasel?" • Loengusari "Volk tahab teada"

Mon 04.12.2023 at 17:30
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)

Detsembrikuu kohtumisõhtul tahab Volk teada, mis vahe on aseril ja türklasel? Külas on turkoloog Hagani Gayıblı.


Tule maailmamuusika helisid ja mõtteid kuulama õdusasse Viljandi Pärimusmuusika Aida kaminasaali! Vestlus toimub eesti keeles.


“Volk tahab teada” on muusikakuulamise sari, mis mõeldud inimestele, kes tunnevad huvi kaugemate maade kultuuride ning muusika vastu. Õhtu kestab kokku 1 h ja 30 min, mille vältel vesteldakse kutsutud külalisega just tema päritolule omasest pärimusmuusikast ning kultuurist läbi muusika. Jutu vahele kuulatakse helinäiteid. Erinevate kultuuride kohta uurib ja muusikat valib PEETER VOLKONSKI.


Peeter Volkonski on laiale avalikkusele tuntud kui muusik, näitleja ning teatrilavastaja. Samas on võibolla paljudele saladuseks, et tema puhul on tegemist paadunud melomaaniga, kes on olnud aastaid Tartu Ülikooli Fonoteegi kuldklient ning mitmeid aastaid Pärimusmuusika teabekogu alaline külaline ning abiline kogu täiendamisel. Tema isiklik fonoteek sisaldab mõõtmatutes kogustes maailma erinevate eksootiliste rahvaste muusikat erinevatel helikandjatel ning loomulikult kuulub sinna juurde palju kirjandust, mis annavad väärtuslikku lisateavet muusikast aru saamisel. Samuti on ta aastaid andnud maailmamuusika loenguid Viljandi Kultuuriakadeemias ning olnud kaastegev mitmetes maailma rahvaid puudutavates raadiosaadetes. Oma tegemistest rääkiv Volkonski tõdeb, et kui koolis oli tal aega kõnelda maa ja ilm, siis õhtune loeng Aidas sunnib teda kogu jutu pooleteise tunni sisse ära mahutama.

Wheelchair accessibility: Kaldtee, invalift ja eraldatud sanitaarruumid on olemas.
Read more

Pilet eelmüügist 6 €, toimumispäeval 8 €.
Sale has ended

Pilet eelmüügist 6 €, toimumispäeval 8 €.