Eesti Jazzliit esitleb:
Jazzliit 20 ja Philly Joe’s LIVE | Rebecca Kontus „Homme”
Fri 13.09.2024 at 20:00
(Vabaduse väljak 10, Tallinn)
Rebecca Kontus on üks värvikamaid lauljaid Eesti muusikamaastikul, kes on oma loominguga oma muusikalist haaret demonstreerinud väga eripalgelistes projektides, alates intiimsematest salongilikest etteastetest ja lõpetades kuni segakoori ja isegi sümfooniaorkestrini välja. Rebecca Kontus on varem salvestanud palju spirituaalse alatooniga muusikat, kuid nüüd tunneb lauljatar, et on aeg teha ka midagi, mille järgi saab tiksuda. 2024. aasta aprilli viimasel päeval ilmus Rebecca Kontusel uus stuudioalbum, mille märksõnadeks on „eestikeelne” ja „tantsitav”. Tegemist on Rebecca viimase aja uue loominguga, mis žanriliselt liigitub elektro-jazz-popi piirile. Albumile valitud lood on teemade poolest küll filosoofilised ja kohati tõsised, kuid helikeelelt on tegemist läbi albumi pigem postiivse ja ülestõstva helikeelega. Koos bändiga, kus mängivad Ramuel Tafenau, Robert Nõmmann, Mathei Florea ja Kusti Lemba, antakse aga Rebecca uuele muusikale veidi uus kõlavärv ning erinevalt albumile salvestatust, tulevad lood esitusele inglise keeles.
• Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitme pop- ja jazzmuusikuga nii Eestist kui ka välismaalt (sh Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Janno Trump Clarity Ensemble, Paul Daniel, Jaan Pehk, Jukka Eskola, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Nils Landgren, Raivo Tafenau, Ott Lepland, Jüri Pootsmann jt). Mitmed erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti. Samuti on ta andnud kontserte Soomes, Rootsis, Saksamaal ning Horvaatias. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Rubeni ja Kristjan Randalu käe all. 2020. aastast on Ramuel üks projektijuhtidest suviti toimuval Haapsalu jazzifestivalil TAFF:fest. Lisaks selle tegeleb ta aktiivselt ka omaloomingu kirjutamisega. 2019. aasta detsembrikuus nägi ilmavalgust Ramuel Tafenau originaalloominguline debüütalbum „Gather Around”, mis pälvis positiivset tagasisidet nii kriitikutelt kui ka publikult.
• Robert Nõmmann on andekas noor bassist Tallinnast, kes tegutseb paljude muude ansamblite seas ka Titoksis ja Alfa Collective’is. Kontrabassi hakkas ta mängima 6-aastaselt ja esimese suurema kontserdi andis juba 13-aastasena pereansambliga CRASH Pori Jazzi lastelaval. Praeguseks on Robert lavale astunud ligi 400 korral ja umbes viieteistkümnes erinevas riigis. 2013. aastal saavutas Robert Ungari üleriigilisel kontrabassikonkursil kolmanda koha. 2018. aastal oli ta Riga Jazz Stage konkursi finalist. Nii 2019. kui 2020. aastal on Robert olnud nomineeritud Titoksiga aasta jazzansambli tiitlile. Robert on esinenud Eestis, Soomes, Lätis, Leedus, Kasahstanis, Norras, Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Saksamaal, Belgias, Luksemburgis, Prantsusmaal, Itaalias, Kreekas ja Ameerika Ühendriikides. Märgilisemateks peab ta 2018. aastal toimunud ülesastumist Alfa Collectiviga Novus Inkubatoril Leedus, Euroopa tuuri Titoksiga ja ülesastumist Eesti saatkonna jõulukontserdil Moskvas. 2019. aasta viis ta Alpha Collective'iga Ateenasse Technopolis jazzfestivalile ning Titoksiga Ühendkuningriiki Ronnie Scott's jazziklubisse. Robert on õppinud muusikat Soomes, Ungaris ja Eestis.
• Mathei Florea on Eestist pärit pianist, kes lõpetas klassikalise klaveri erialal Tallinna Muusikakeskkooli. Pärast kooli lõpetamist avanes talle hoopis teistsugune ja uudsust pakkuv jazzmuusika maailm Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Mathei jätkas oma õpinguid Kristjan Randalu juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning hiljem läks Skurup Folkhögskolasse (Rootsi). 2020. aastast omab noor pianist bakalaureusekraadi Berliini Jazz Instituudist. Berliinis olid ta õppejõududeks Kurt Rosenwinkel, John Hollenbeck, Jim Black, Sebastian Studnitzky jt. Lisaks võttis ta ka heliloomingu eratunde Petros Klampanise käest. Viimastel aastatel on Matheid seostatud erinevate projektidega arvukate jazzartistide ja ansamblitega nii Eestist kui välismaalt, näiteks Mathei Florea New Grounds, Foyl Aka, New Wind Jazz Orchestra jt.
• Kusti Lemba alustas oma muusikaõpinguid 8-aastaselt, kui astus õppima viiulit Kuressaare Muusikakooli. Pärast lõpetamist jätkas ta õpinguid kitarri erialal Tiit Pauluse käe all, pärast mida astus ta paari aasta pärast täiendama end Georg Otsa nimelisse Tallinna muusikakooli ja EMTAsse. Kusti on teinud koostööd mitmete Eesti tuntud pop ja jazzmuusikutega ning löönud kaasa mitmetes erinevates tele- ja kontserdiprojektides.
Read more