LEIK ja ANDRE MAAKER / Kuressaare • Saarte tuur

Sat 10.06.2023 at 18:00
 (Ringtee 15, Kuressaare)

Viiuli- ja häälekõlasid ühendav pärimusduo Leik ning mitmekülgne tunnustatud kitarritalent Andre Maaker loovad lavalaudadel kohtudes värske, energiliselt säriseva ja sooja õhkkonna.


  • 10.06 kell 18.00 Saare KEK / Kuressaare

Saarte tuuril kohtuvad Leiki voolavad, julge energiaga palad Andre Maakeri põnevusest pakatavate kitarrilugudega!


Lisaks originaalloomingule kuuleb pillilugusid ja laule Vormsilt, Hiiumaalt, Saaremaalt ja Läänemaalt. Kavas leidub Vormsi saarel Hans Renqvisti mängitud leike ning Lääne-Nigulas Mart Kaaseni ja Hiiumaa pillimehe Jüri Bruusi mängitud hiiu kandle lugusid. Saaremaa pinnalt on repertuaari kokku korjatud mitmeid laule, sh Mustjalast pärit regilaul “Minu peig on pitkal teel” ja Valjalast pärit rahvalaul “Mäe otsas kaljulossis”. Tänu Andre Saaremaa päritolule kuuleb ka tema muusikas Saaremaa inspiratsiooni kilde. Hiiumaa lugude hulgas kuuleb nii kuulsa Torupilli Jussi, Jüri Bruusi kui ka teiste põnevate pillimängijate ja lauljate lugusid ja laule.


LEIK


Leik on viiuli - ja häälekõlasid ühendav duo, mille liikmeteks on Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu. Leik kannab Eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Nende muusikat iseloomustab õrnus, voolavus ning naiselik ja julge energia. Leiki muusikas kuuleb mitmekülgseid ja harmoonilisi rütmimustreid, mis põimuvad pehmete vokaali- ja viiulikõladega. Leik tähendab skandinaavia keeltest eesti keelde tõlgituna koosmängu ja moodustub ka duo liikmete nimetähtedest.


  • Kuula Leiki muusikat SIIT.

ANDRE MAAKER


Stiilimääratlusi vältides nimetab Maaker ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi eri muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel. Viimastel aastatel soovib ta üha rohkem panustada oma koostöödesse ka heliloojana. Ja neid töid on harilikult ikka üle kümne korraga käsil. 


  • Kuula Andre Maakeri muusikat SIIT. 

Read more


Sale has ended