Eesti Pärimusmuusika Keskus

Väikelaste laulu- ja mänguring • Väikelaste ja titade laulu- ja mängutuba

Thu 14.03.2024 at 11:00
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse kevadhooaja väikelaste ning titade laulu- ja mänguringid toimuvad üle nädala neljapäevadel alates 18. jaanuarist kuni 2. maini. 

 

Kell 11.00

Väikelaste laulu- ja mänguring on juba omal jalal liikuvatele kuni 3-aastastele mudilastele. Laste ja vanema(te)ga koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame esimesi tantsusamme seada, tutvume rahvakalendri tähtpäevadega ning kuulame ja katsume pille. Nii laps kui saatja on mõlemad tegevustesse kaasatud, et hiljem oleks kodus lihtsam salme, laule ja mänge meelde tuletada.


Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures ning aastast 2002 jätkanud selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapse sünniga – tänaseks on Tallinnas tegutsemas kaks beebifolgi ja kaks lastefolgi rühma ning Tartus kolm folgiringi. Igal aastal juuli viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi pärimusmuusika festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba. Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).


Tunni kestus 35–45 minutit.

Wheelchair accessibility: kaldtee, invalift ja eraldatud sanitaarruumid on olemas.
Read more

Pilet lapsele koos lapsevanemaga. 
Related

Sale has ended

Pilet lapsele koos lapsevanemaga.