Rahvusvahelised Trompetipäevad

Rahvusvahelistest Trompetipäevadest on kujunenud regiooni suurim trompetisündmus, mida külastavad igal aastal tipptrompetistid üle maailma.


Sel aastal on külalissolistid FABIO BRUM (Brasiilia), CHARLIE PORTER(USA), XIANG GUO (Hiina), ADAN DELGADO ILLADA (Hispaania) ja JUDITH MARTIN GONZALEZ (Hispaania). Esmakordselt liitub festivaliga dirigent KRISTJAN JÄRVI kes musitseerib koos TALLINN BRASS ACADEMY ja külalissolistidega 4. aprillil.


Festivali kõrghetkedeks on TIMO STEINERi uudisteose maailmaesiettekanne ning HELENA TULVE teose "As if Dreaming" Eesti esiettekanne.


Põnevaks sündmuseks on ka Hispaania Riikliku Sümfooniaorkestri soolotrompetisti ADAN DELGDO ILLADA ja pianist RALF TAALi hispaania muusika ümber ehitatud kava, samuti trompetivirtuooside FABIO BRUMja XIANG GUO kontsert koos pianist JAAN OTSaga, kus esitusele tulevad trompetimuusika kullafondi kuuluvad teosed ning kõlavad ka tulised Brasiilia rütmid!


Festivalilt ei puudu ka traditsiooniline jazzkontsert klubis Philly Joe´s Tallinn, mille annab 5. aprilli õhtu trompetipäevadel alati täissaalile esinenud  CHARLIE PORTER QUARTET.

Lue lisää