Loovüksus esitleb:

Lossimuusika - Kreete Jacob ja Jaanika Rand-Sirp

P 03.12.2023 kell 18:00
 (A. Weizenbergi 37, Tallinn)

P+hapäev, 3. detsember 2023 kell 18 Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum

LOSSIMUUSIKA

Kreete Jacob - metsasarv
Jaanika Rand-Sirp - klaver

Kavas Vignery, Bujanovski, Schumann

Koostöös agentuuriga Uus Kontsert

Lossimuusika toob Kadriorgu Tartu muusikud ja vaimu.

Pühapäeval, 3. detsembril 2023 kell 18 esinevad Kadrioru lossi peasaalis metsasarvemängija Kreete Jacob ja pianist Jaanika Rand-Sirp. Tartlaste värskendav külaskäik pealinna on enam kui tervitatav ja pakub külluslikult põnevaid kuulamisnaudinguid: belgia naishelilooja Jane Vignery vaimustav metsasarvesonaat op 7 aastast 1945, Peterburi Filharmoonia orkestri kauaaegse metsasarvesolisti Vitali Bujanovski loodud efektne sooloteos "España", Robert Schumanni tormav ja tunglev "Adagio ja allegro" ine. Metsasarve sooloprogramm on kontserdilavadel väga haruldane nähtus ja selle võrratu pilli kõla pakub alati unustamatu elamuse. Sama programm kõlab ka 27. novembril kell 18 Räpina Muusikakoolis ja N 30. novembril Türi Kultuurikeskuses.      


Kreete Jacob alustas metsasarveõpinguid 11-aastaselt Tartu Valla Muusikakoolis ning jätkas Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli noorteosakonnas Priit Sonni juures, seejärel keskastmes Kaido Otsingu juhendamisel. Gümnaasiumihariduse sai ta Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumis. Pärast keskkooli lõppu asus ta õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Kalervo Kulmala klassi. Õpingud jätkusid Saksamaal, kus ta omandas 2016. aastal bakalaureusekraadi Frankfurdis Muusika- ja Etenduskunstide Kõrgkoolis prof Esa Tapani juhendamisel ning magistrikraadi 2021. aastal Müncheni Muusika- ja Teatriakadeemias prof Johannes Hinterholzeri käe all. Ta on võitnud Grand Prix’ ning viis eripreemiat vaskpillide kategoorias Eesti Vabariiklikul Interpreetide Konkursil puhkpillidele (2018).
Aastate jooksul on ta osalenud mitmete ansamblite ning orkestrite töös nii Eestis kui ka välismaal, sh Eesti Sinfonietta, Baltic Sea Philharmonic, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Festivaliorkester, Stuttgardi Kammerorkester, Camerata Salzburg. 2015 - 2016 oli praktikant Stuttgardi Filharmoonikutes. Kreete on soleerinud koos sarvemängijate Jürnas Rähni, Mattias Vihmanni ja Artur Reinpõlluga Robert Schumanni teoses „Konzertstück” neljale sarvele ja orkestrile Pärnu Linnaorkestri ees Kaspar Männi juhatusel (2020) ning York Boweni Metsasarvekontserdiga Olari Eltsi käe all Eesti Riikliku Sümfoonia-
orkestri ees (2021). Alates 2020. esinenud Tallinna Kammermuusika festivalil. Aastast 2021 on ta Vanemuise Sümfooniaorkestri metsasarverühma kontsertmeister ning alates 2022 õpetab metsasarve H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Jaanika Rand-Sirp on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli 1991.a. klaveri erialal (õp. R. Ernstson). Aastast 1991 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias prof. Laine Metsa klaveriklassis, mille lõpetas 1996 solisti ja kammeransamblistina. Aastal 2002 kaitses Jaanika Rand- Sirp magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemias saateklassi erialal prof. Vilma Mallene ja prof. Helin Kapteni juhendamisel.
J. Rand-Sirp on täiendanud end prof. Arbo Valdma, prof. Klaus Schilde ja prof. Hartmut Hölli meistriklassides.
1994 saavutas ta diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Kil´is. 2003. a. omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium. Alates 1996.a. töötab Jaanika Rand-Sirp tearis Vanemuine pianist-repetiitorina ning Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis õppejõu ja kontsertmeistrina. Jaanika Rand-Sirp on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, ta on olnud ansamblipartner mitmetele lauljatele (sh. Svetlana Trifonova, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Taavi Tampuu). Pidev koostöö seob teda instrumentalistide Riivo Kallasmaa ja Rene Sepalaanega loomingulises koosluses Arcus Venti ning vokaalsolistide Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga ,millest on sündinud mitmed huvitavad vokaalkammermuusika kavad.


Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. 

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.
 

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga


Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet

UNESCO muusikalinn Tallinn

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert


Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Lue lisää

PILETIHINNAD EELMÜÜGIST OSTES:
- täispilet - 17 EUR
- sooduspilet - 14 EUR (õpilased, üliõpilased, pensionärid)
- perepilet 36 EUR (2 täiskasvanut ja kuni 3 last vanuses 8-18 või 1 täiskasvanu ja kuni 4 last vanuses 8-18)
- grupipilet (alates 6st inimesest) - 12 EUR inimene
- erivajadusega külastaja sooduspilet - 12 EUR
- erivajadusega külastaja saatja sooduspilet - 12 EUR

- kuni 7 aastased lapsed - tasuta


PILETIHINNAD KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI KASSAS:
- täispilet 20 EUR
- sooduspilet 15 EUR


Seuraa meitä


Eelmüük lõppenud

PILETIHINNAD EELMÜÜGIST OSTES:
- täispilet - 17 EUR
- sooduspilet - 14 EUR (õpilased, üliõpilased, pensionärid)
- perepilet 36 EUR (2 täiskasvanut ja kuni 3 last vanuses 8-18 või 1 täiskasvanu ja kuni 4 last vanuses 8-18)
- grupipilet (alates 6st inimesest) - 12 EUR inimene
- erivajadusega külastaja sooduspilet - 12 EUR
- erivajadusega külastaja saatja sooduspilet - 12 EUR

- kuni 7 aastased lapsed - tasuta


PILETIHINNAD KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI KASSAS:
- täispilet 20 EUR
- sooduspilet 15 EUR