Theo Croker „Love Quantum“ (USA) • Jazzkaar 2024

K 24.04.2024 kell 21:00
 (Telliskivi tänav 60a/9, Tallinn)

Ameerika trompetist ja helilooja Theo Croker, kelle laiv mõjub kui öine linnabriis, mis toetub nõtketele trompetisoolodele, mis vahelduvad Crokeri vokaalsete stroofidega. Taamal klaver ja vankumatu rütmisektsioon, mis meelitavad ka kõige põhjamaisema eestlase liikuma. Kübeke elektroonikat ja hip-hopi lisab juba tugevale kombinatsioonile kaasaegsust ja maitsekust. Stiilne sõit.

Theo Croker on sündinud 1985. aastal Floridas. Trompetit hakkas noor Croker mängima 11-aastaselt, tänu oma vanaisale, kes on Grammy auhinnaga pärjatud trompetist Doc Cheatham. Mitmekülgselt haritud muusik  -  Croker õppis legendaarse Donald Byrde’i juures USA-s , õppis ja töötas seitse aastat Hiinas, orienteerub ta vabalt erinevates žanrites jazzist ja bluusist salsa ja hiphopini.

Croker loob  alati huvitavat, omanäolist ja uuenduslikku muusikat. Tänaseks on Croker salvestanud kaheksa albumit ja käputäie lühialbumite jagu originaalmuusikat. „Star People Nation”, tema viies stuudioalbum, oli nominteeritud 2020. aasta Grammy auhindade galal parima kaasaegse instrumentaalalbumi kategoorias. Theo Croker andis 2022. aastal välja seitsmenda albumi "Love Quantum" ning Miles Davise loomingule pühendatud kontsertalbumi Sketches of Miles, mis salvestati koos Berliini Filharmoonikutega. Croker on teinud koostööd vokalistidega Dee Dee Bridgewater, Ari Lennox ja Jill Scott ning räppartistidega J. Cole ja Wyclef Jean. 

Koosseis:


Theo Croker - Trompet
Eric Wheeler - kontrabass
Idris Frederick - klahvpillid
Jeremiah Collier – trummidKoduleht
Facebook
Instagram
Spotify

Pääsy pyörätuolilla: JAH
Lue lisää

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!Eelmüük lõppenud

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!