Eesti Interpreetide festival Eesti Muusika Nädal

Rudolf Tobiase autorikontsert • Eesti Muusika Nädal

R 24.11.2023 kell 07:00 PM
 (Tatari tänav 13, Tallinn)

Eesti rahvusliku heliloomingu ja rahvusliku muusikakultuuri tekkimise ja kujunemise juhtfiguure ning esimene professionaalne helilooja Rudolf Tobias (1873-1918) oli mitmes muusikažanris eesti esimene: esimene sümfooniline teos, esimene kantaat, esimene klaverikontsert, esimene klaverisonaat, esimene keelpillikvartett, esimene oratoorium, esimene programmiline helitöö. Samuti pani Tobias Tartu Reaalkoolis õpetades oma õpilastest kokku esimese eestlastest koosneva keelpillikvarteti. Tollane Postimees kirjutas: "Kokkutulnud rahvas avaldas agarale kvartetile ja tema juhatajale elavat kiitust, mida need ka täitsa ära olivad teeninud". Käesolev autorikontsert pakub erakordset võimalust kuulata tänaste interpreetide esituses teist Eesti keelpillikvartetti ning lisaks Tobiase soolo ja kammermuusika teoseid. Põnevaid tõlgendusi pakuvad:  Linda-Anette Verte, Heili Rosin-Leivategija, Maksim Štšura, Arete Kerge, Aule Urb ja Keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur, Mari-Katrina Suss, Helena Altmanis, Andreas Lend.


Eesti Interpreetide festivalil Eesti Muusika Nädal tõstetakse tähelepanu keskpunkti kodumaine helikunst – soolo ja kammermuusika –, mida esitavad rahvusvaheliselt hinnatud eesti interpreedid. Festival kutsub ajarännakule läbi eesti professionaalse heliloomingu, peegeldades selle erinevaid arenguetappe. 2023. aastal toimuva festivali autoriõhtud keskenduvad Rudolf Tobiase, Eduard Oja, Mati Kuulbergi ning Rein Rannapi loomingule, lemmikute seas kõlavad ka vähetuntud või sootuks mängimata palad. Festival toimub Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. 

Lue lisää

Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Kava:

Neli klaveripala op 10

Albumileht (1899)
Mazurka (1899–1910)
Gavott (1899–1910)
Melanhoolia (1899–1910)
Maksim Štšura (klaver)

Ma tõstan oma silmad (1891)Psalm 121
Kui armsad on Sinu hooned (1893)Psalm 84
Arete Kerge (sopran), Aule Urb (metsosopran), Maksim Štšura (klaver)

Läbi öö (Durch die Nacht) (1914 või 1915?)
Linda-Anette Verte (viiul), Maksim Štšura (klaver) 

Öölaul (1900)
Romanss (1903)
Aule Urb (sopran), Maksim Štšura (klaver)

Igatsus kevade järele (1911?)
Heili Rosin-Leivategija (flööt), Maksim Štšura (klaver)

Keelpillikvartett nr 2 c-moll (1902)
Keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola), Andreas Lend (tšello)  

Kontsert on ühe poolega ja vaheajata



Eelmüük lõppenud