Christian McBride (USA) • Jazzkaar 2024

P 28.04.2024 kell 16:00
 (Telliskivi tänav 60a/9, Tallinn)

Bassist Christian McBride’i karjäär on olnud tõeline tour de force. McBride on musitseerinud koos selliste superstaaridega nagu Paul McCartney, Herbie Hancock, Freddie Hubbard, Chick Corea, James Brown, Sting, Isaac Hayes jpt. Tema mängulaad on dünaamiline, laetud ja nüansirohke. Kaheksakordne Grammy-võitja astub Jazzkaarel üles oma uue, noorusliku ja värsketest ideedest pakatava kvintetiga.


Christian McBride hoiab suurepäraselt sidet jazzi mineviku ja tuleviku vahel. Tema muusika on ammutanud inspiratsiooni sellistelt jazziuuendajatelt nagu Max Roach, Charles Mingus ja Eric Dolphy, noogutades samal ajal heakskiitvalt nii R&B, roki kui ka hip-hopi suunas. McBride’i virtuoosset bassimängu kuuleb enam kui 300 salvestusel. Lisaks suurepärasele loomingule ja interpretatsioonikunstile, mida ta mitmekümne aasta vältel meile pakkunud on, hinnatakse kõrgelt McBride’i teeneid nii jazzihariduse uuendamisel kui ka jazzmuusika propageerimisel. Ta on festivalide Newport Jazz ja James Moody Jazz kunstiline juht ning veab NPR’is raadiosaadet „Jazz Night in America“.

Jazzkaare publik kuulis bassisti Chick Corea Trio koosseisus 2012. aastal. Tänavusel Jazzkaare festivalil tutvustab Christian McBride publikule oma uut noorte staaridega kvintetti, kelle muusika on kirglik, energiline ja täis funk’i.

 

Koosseis:

Christian McBride – bass

Michael King – klahvpillid

Ely Perlman – kitarr
Nicole Glover – saksofon

Savannah Harris – trummid

 

https://www.christianmcbride.com

Lue lisää


Eelmüük lõppenud