Resonants kontserdisari • ERSO kontserdisarjad 2024/2025

01.11 - 25.04.2025
 (Estonia puiestee 4, Tallinn)

Festival AFEKT keskendub sel aastal transmediaalse muusikateatri elemente sisaldavatele teostele ja suurvormidele. Austraalia helilooja Catherine Milliken kaasab publiku interaktiivselt teose esitusprotsessi. Klassikalise sümfoonia traditsiooni esitleb Elis Hallik oma uudisteosega „Phos“. See on kreeka keelest pärit sõna, mis viitab nii füüsilise kui ka metafoorilise valguse olemusele. Teos kannab endas sügavat sõnumit ja tõlgendab hingedeaja teemat läbi valguse ja helide. Monika Mattieseni uudisteose „Ariadne aus Neanderthal“ originaaltekst pärineb Hasso Krulli sulest. Teose ettekandeks vajalik installatiivne hübriidinstrument valmis koostöös kunstnik Raul Kelleri ning pillimeistri ja disaineri Leopold Inkapööliga. Kontserdi solistid on ansambli Musikfabrik liikmed Hannah Weirich, Carl Rosman, Marco Blaauw ja Benjamin Kobler.


Üks Eesti Muusika Päevade kõrghetki on igal aastal Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsert. 2025. aastal tähistatakse Eesti Muusika Päevadel Eesti Heliloojate Liidu 100. sünnipäeva. Selle olulise tähtpäeva märkimiseks luuakse festivali tellimusel viis uut orkestriteost, mille algimpulsiks on mõne kodumaise helilooja muusikaline eeskuju või mõju. See võib teoses avalduda selgel ja äratuntaval kujul või hoopis varjatumalt. Uued orkestriteosed loovad ERSOle Märt-Matis Lill, Timo Steiner, Mari Vihmand, Tatjana Kozlova-Johannes ja Rasmus Puur. Lisaks on kavas valik eesti orkestrimuusika eredamatest teostest. Traditsiooniliselt antakse kontserdil üle „LHV uue heliloomingu Au-tasu“ heliloojale, kelle möödunud aastal maailmaesiettekandena kõlanud heliteos pälvib komisjoni üksmeelse tunnustuse kui kunstiliselt kõrgel tasemel ja rahvusvahelist kõlapinda vääriv teos.


I: FESTIVAL AFEKT. Phos

R, 01.11.2024 kell 19 Estonia kontserdisaal


Elis Hallik. Sümfoonia „Phos“ (esiettekanne)

Monika Mattiesen. „Ariadne aus Neanderthal“ (esiettekanne)

Catherine Milliken. „Ediacaran Fields“ (Eesti esiettekanne)


MAIT MALMSTENEnsemble Musikfabrik, ERSO, dirigent CLEMENT POWER


II: EESTI MUUSIKA PÄEVAD

R, 25.04.2025 kell 19 Estonia kontserdisaal


Märt-Matis Lill. Uus teos

Timo Steiner. Uus teos

Mari Vihmand. Uus teos

Tatjana Kozlova-Johannes. Uus teos

Rasmus Puur. Uus teos


ERSO, dirigent MICHAEL WENDEBERG


Kontserdisarja RESONANTS hind on 45 € / 30 €* (üksikpiletitena ostes 60 € / 44 €*) Selles kontserdisarjas on kokku kaks kontserti.

* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.


Lue lisää


Hinta:
30.00 € - 45.00 €