Eesti Pärimusmuusika Keskus

"Seitse tähte taeva’assa" I põhikooliastmele • Jõulud Aidas: aktiivõppepäev põhikoolile

E 11.12.2023 kell 11:00
 (Viljandi)

Kontsert-lavastused ja õpitoad jõuludeajal Viljandi Pärimusmuusika Aidas.


Eesti Pärimusmuusika Keskus pakub põhikooli õpilastele ja pedagoogidele õppekava toetavat pärimusliku sisuga kontsert-etendust, mille lisaväärtuseks on teadmiste kinnistumist võimaldavad õpitoad, mis vastavalt soovile, kas järgnevad või eelnevad kontserdile. 


_____________________________________________


Kontsert-etendus I põhikooli astmele*: “Seitse tähte taeva’assa” - Lee Taul ja Merike Paberits

Kuidas maailm valmis sai? Kuidas sündisid päike, kuu ja tähed? Kes on Tähemõrsja või müütiline suur härg? Merike Paberits ja Lee Taul avavad saladuste laeka ning toovad rahvatraditsioonist nopitud lugude ja laulutekstide abil lavale varjuteatri elemente sisaldava kontsert-etenduse. Lavastuse käigus saavad lapsed ühes muusikutega laulda ja kuulda, mis häält teevad erinevad rahvapillid.


*Etendus on sobilik ka lasteaia vanematele rühmadele. 


____________________________________________


Õpitoad*, mida lisaks valida:

Labajalalaulud väikekandle saatel - läbiviija Margit Kuhi
Eesti üks vanimaid pille, kannel, lummab oma helimaastikuga paljusid. Õpitoas lauldakse kandle saatel labajalalaule ja keerutatakse tantsida labajalaussi. Iga laps saab omal käel ka kandlel helisid tõmmata ning sellel erinevaid helimaastikke luua.


Kehapilli rütmimängud - läbiviija Lee Taul
Igal inimesel on alati kaasas oma pill - tema keha ja hääl. Leiame üles põnevad tämbrid ja kõlad, mida meie kehapill võimaldab. Õpituba arendab lapse rütmitaju ja koordinatsiooni ning tutvustab eesti rahvamuusikale omaseid rütmifiguure, kaasates nägemis-, kuulmis-, kompimis- ja nägemismeelt.


Laulumängud - läbiviija Annika Mändmaa
Pärmuslikes laulumängudes mitmekülgseteks karakteriteks kehastudes avardub mängija kujutlusvõime, samuti pakuvad need ka hulgaliselt mängulusti. Koos võetakse õpitoas ette laulumänge, mida just jõulupühade aegu oli kombeks mängida. Ei puudu ka lõbusad rahvamängud (kingsepamäng; rebaselõks; köievedu jpm).


Kaitsenuku meisterdamine - läbiviija Tiina Zujenkov
Meisterdame armsa unenäopüüdja, mis kaitseb kõiki, keda kimbutavad unes soovimatud külalised. Meie esivanematele tuntud nukk meisterdati käepärastest kangatükkidest kaitseks kurjade unevaimude vastu. Tule tee tore kingitus iseendale või heale sõbrale! 


* Gruppide reegistreerimine õpitubadesse on avatud 27. novembrini 2023. Õpitoa maksumus koos konsteridga on õpilastele 15€. Klassiga kuni kolm saatjat tasuta. Õpetajalt/saatjalt ei eeldata osalust. 


____________________________________________


Nii kontsert-lavastus kui õpituba on kestusega 45 minutit. Valida saab, kas ainult kontsert-etenduse või mõlema, kontserdi külastuse koos õpitoaga. Aktiivõppepäeva külastusel on võimalik rakendada Kultuuriranitsa toetustSoovi korral on grupile võimalus Aida kohvikust tellida ka lõunasööki.


Tule veeda talvises Viljandis päev muusika ja mängude seltsis ning tutvu Eesti Pärimusmuusika Keskuses leiduvate võimalustega!Grupibroneeringud ja lisainformatsioon:
Lee Taul
Eesti Pärimusmuusika Keskuse noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412


Pääsy pyörätuolilla: kaldtee, invalift ja eraldatud sanitaarruum on olemas.
Lue lisää

Pilet:

10 € kontsert-lavastus.


Grupibroneeringud:
Lee Taul
Eesti Pärimusmuusika Keskuse noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412


Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

kell 10.00 - õpitoad
kell 11.00 - kontsert-lavastus “Seitse tähte taeva’assa” 
kell 12.00 
- õpitoadEelmüük lõppenud

Pilet:

10 € kontsert-lavastus.


Grupibroneeringud:
Lee Taul
Eesti Pärimusmuusika Keskuse noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412