Eesti Jazzliit esitleb:

TUJA 2024 | Viljandi • TUJA (Tudengijazz)

N 07.03.2024 kell 19:00
 (Koidu 13a, Viljandi)

Esinevad:

Bianca & Aapo Ensemble (EE/FI)

moonbug (EE)

Araukaaria (EE/AR)


• Bianca & Aapo Ensemble on Eesti ja Soome päritolu muusikutest koosnev ansambel, kelle repertuaarist leiab kauneid harmooniaid ja kõrvupaitavaid laulumeloodiaid. Lauluduo ja meisterlik keelpillikvartett koostöös Soome slaidikitarri-kuningaga viivad Bianca Rantala ja Aapo-Matti Puhakka omaloominguga kuulajad taevastesse sfääridesse, pakkudes kontsertidel nii pisarakiskujaid ballaade kui ka kaasaegaseid bossanovasid.


• moonbug on kolmeliikmeline bänd, kes loob melodramaatilise popmuusikaga ainulaadse helimaastiku. moonbugi helikeeles peegeldub tugev ja hingestatud inimlik kohalolu käsikäes armastuse, kaotuse ja eneseotsingutega. Nende loomingus on kesksel kohal tekst ja inimhääl, millest kumab läbi laulja klassikalise muusika ja luulekunsti taust, mis omakorda seguneb tõlgendustega popkultuurist. Omapärasust lisab metalne kõla kromaatiliselt kandlelt, mille kõlavõimalusi tahab bänd publikule tutvustada väljaspool rahvamuusikat ja klassikalist muusikat.


• Araukaaria on alternatiivroki bänd Viljandist. Ansambli originaallooming on inspireeritud erinevatest vanematest ja kaasaegsetest artistidest, hulka segatud ka mõjutused Argentiina rahvamuusikast, kust bändiliige José pärit on. Õrnade arranžeeringute, meeldejäävate meloodiate ja kakskeelsete laulusõnadega pakub Araukaaria kaasahaaravat ja müstilist kogemust.


Rahvusvaheline noortele muusikutele suunatud rütmimuusikafestival TUJA toimub 2024. aastal 5.–9. märtsil juba 42. korda ning täidab varakevadised Eesti linnad muusikaga meilt ja mujalt. Läbi aastate on TUJA-l üles astunud pea kõik praeguseks tegevad tipp-jazzmuusikud ja paljud noored kuulsust koguvad muusikud, nende seas näiteks Jaak Sooäär, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Kadri Voorand, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Siim Aimla, Sofia Rubina, Joel Remmel, Laura Põldvere, Janno Trump, Rita Ray, Ingrid Rabi, Reti Niimann jpt.

Lue lisää

Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.


Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Kontsert algab kell 19, uksed avatud alates 18.  Eelmüük lõppenud

Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.