Bluusiparaad: Kaisa Ling Thing feat. Gerli Padar, Mait Malmsten & Kaidor Kahar • Jazzkaar 2024

L 27.04.2024 kell 21:30
 (Telliskivi 60a/9, Tallinn)

"Bluusiparaadi külalised on kui säraküünlad tordil, kes lisavad muusikat täis piduõhtusse ootamatuid elevus- ja ülevushetki. Kaidor Kahar on nende seas muidugi tõeline wildcard, hoidke oma piip ja prillid! Hinnatud näitleja Mait Malmsteni bluusiarmastus on avalik saladus juba ammu ning peagi 30 lava-aastat tähistava laulja, näitleja ja tulesädeme Gerli Padari panuseks saab olema kulminatsioon, mis ka kulminatsioon on.

 

Meie ansamblis ootame mõnuga, mida nendega koos laval luua suudame, sest lisaks kõigele muule on tegu ka väga toredate ja heade inimestega. Rõõm!" (Kaisa Ling)

 

 

Pidudest, kus esinesid Victoria Spivey, Willie Dixon, Ma Rainey, Louis Jordan, B. B. King ja paljud teised bluusmuusika suurkujud, ei ole liialt palju salvestusi: pikka aega ei peetud sellist muusikat lihtsalt salvestamise vääriliseks. Bluusiõhtute elektriline energia ja rahva osadus muusikute ning muusikaga on meieni jõudnud vaid kirjelduste ning harvade laivsalvestuste kaudu.

 

Laupäevaöine bluusiparaad on inspireeritud 1965. aastal toimunud B.B. Kingi kontsertõhtust “Live at the Regal” ja 1970. aastal peetud Victoria Spivey bluusiparaadist “Blues Parade”.  Ühe tõelise bluusiparaadi eesmärk on töönädalast väsinuid rõõmustada ja kehi liikuma panna, pakkuda tugevaid tundeid, nalja ja naeru, südamevalu, paatost, nostalgiat ja palagani. Kaisa Ling Thing koos külalistega võtavad inimeste liigutamist tõsiselt ning teevad seda bluusi arengu pooleteisest sajandist inspireeritud dünaamilise kavaga: kõlavad klassikud mitmelt poolt USAst, Lõunast ja Põhjast, eelmise sajandi alguse New Orleansist ja keskpaiga Chicagost, aga ka Tartust ja Tallinnast, kus fanaatikud ja jüngrid on bluusi liigutava impulsi 21. sajandi Eestisse toonud. Laval on kogenud ja kindlad tegevmuusikud, kes mängivad rahva emotsioonidel nii tuttavate kui ka salajaste vahendite abil, tulemuseks kordumatu ühisolemine, peaaegu nagu 35 aastat tagasi…

 

Koosseis:
Kaisa Ling – laul

Rene Paul – klaver, laul

Argo Toomel – kontrabass, basskitarr

Peep Kallas – trummid

Vilho Meier – kitarr

Horn Element: Jason Hunter, Siim Aimla, Sten Valdmaa

Külalised: Gerli Padar, Mait Malmsten, Kaidor Kahar 

 

Spotify
Facebook
Koduleht

Lue lisää

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!
Muut tähän liittyvät tapahtumat

Hinta:
18.90 € - 35.90 €

Toetajapilet 35.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!