HAANJAMEHE taluhotell ja spa

Ooperiõhtud AIN ANGER JA SÕBRAD

K 19.07.2023 kell 19:00

Ainulaadse kontserdielamuse pakuvad sel suvel 

ooperimuusika maailmanimi AIN ANGER (bass),

tšellist AARE TAMMESALU ja pianist SIIM SELIS.

 

Ooperiõhtute algusmeeleolu loob terapeut, harfimängija ja

sisemist tasakaalu suurendavate praktikate õpetaja KREET ROSIN-PINDMAA (harf)


Ooperimuusika kõlab Haanjamehe juures ainult kolmel õhtul, 18., 19. ja 20. juulil.

Kontsertide algus kell 19Kontserdid toimuvad siseruumides ja kohtade arv on piiratud. 


Ooperiõhtule tulles on suurepärane võimalus veeta minipuhkus hubases Haanjamehe talukompleksis. Oleme kontserdipäevadel varase õhtusöögi nautimiseks ja

lihtsalt olemiseks avatud alates kl 15


Ööbimisvõimaluste kohta küsi e-kirja teel info@haanjamehe.ee või helista +372 55532303

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________



Ain Anger on vaieldamatult nüüdisaja üks maailma parimaid bassilauljaid. Oma maailmatasemel osatäitmiste ja esinemiste eest juhtivatel ooperi- ja kontserdilavadel on Ain Anger pälvinud hulgaliselt kõrgeid tunnustusi, sh 2013. a. Valgetähe III klassi teenetemärk, 2014. a. Eesti Vabariigi kultuuripreemia ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia ning 2020. a. Eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia. Esimese eestlasena tunnustati teda 2020 a. Austria Kammersänger´i tiitliga. Viini Riigiooperi solistina on tal ooperirolle kogunenud üle 40. Estonia lavadel on ta laulnud mitemeid suurepäraseid rolle – nt Mefisto osa Faustis, mille eest pärjati teda Eesti Teatriliidu muusikaauhinnaga. New Yorgis on Anger esinenud ka varemalt, kuid 2021/2022 hooajal debüteeris ta edukalt New Yorgi Metropolitan Operas.

 

Aare Tammesalu on solisti ja kammermuusikuna tegutsev tunnustatud tšellist, kes esitab nii klassikalist repertuaari kui nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja. Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ivo Juuli ning prof. Toomas Velmeti juures. Tammesalu on Vabariikliku keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. Peeter Paemurru juhendamisel. Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskvas prof. Mihhail Homitseri juures. Lisaks kontsertidele Eestis on ta esinenud Euroopas, USA-s, Kanadas, Jaapanis, Brasiilias, Iraanis, Venemaal jne. Tammesalu tegevust on tunnustatud Hendrik Krummi nimelise Kultuuripreemia (2012), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2013), Eesti Teatriliidu Aastapreemia žürii eripreemiaga (2014) ja Eesti Muusikanõukogu Aastapreemiaga (2019). Ta on Lossimuusika kontserdisarja Saaremaal toimuva Mustjala festivali kunstiline juht.

 

 

Siim Selis on pianist ja dirigent. Ta on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia klaveri erialal professor Valdur Rootsi klassis ning Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri saateklassi erialal professor Vilma Mallene ja professor Helin Kapteni juhendamisel. Koorijuhtimist on Siim Selis õppinud Jüri Rendi ja sümfooniaorkestri dirigeerimist Ilmar Tõnissoni käe all. 

Alates 1992. aastast on ta Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori dirigent ja alates 1994. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertmeister. Hinnatud kontsertmeistrina on Siim Selis teinud koostööd paljude eesti lauljate ning mitmete eesti kooridega, sealhulgas Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. Ta on esinenud pianisti ja dirigendina Soomes, Kanadas, Uus-Meremaal, Saksamaal ja mujal. Ta on astunud üles solistina ja mänginud mitmete orkestrite koosseisus (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, Moskva Novaja Opera orkester).



Lue lisää

Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Ovet aukeavat klo 15:00


Eelmüük lõppenud