Joel Remmel Trio & Aleksander Paal „Sügis“

N 28.09.2023 kell 19:00
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)

Joel Remmel Trio ja Aleksander Paal toovad sügise hakul kuulajateni õdusa valiku ballaadidest. Kuuleb nii originaalloomingut nende ühiselt EP-lt "Sügis", varasemalt kirjutatud muusikat kui ka ajatut džässiklassikat. Muusikud jagavad ühist nägemust džässmuusika rikkalikust helikeelest, harmoonia keerdkäikudest ja rütmilisest voolavusest, mis just ballaadide esitamisel eriliselt esile tuleb.


Joel Remmel Trio on enam kui 12-aastase tegutsemise juures teinud koostööd mitmete heade sõprade ja andekate muusikutega, kelle hulgast Aleksander Paal on kahtlemata üks säravamaid. Tema filigraanne pillimäng on ergastanud kuulajate meeli ja inspireerinud kaasmuusikuid nii kodumaal kui väljaspool Eestit. Muusikaline täpsus ja paindlikkus üheaegselt võimaldavad tal rikastada nii keerukamaid džässiprojekte kui ka kuuluda popmuusika laiendatud koosseisudesse. Avar muusikaline mõistmine ja tehniline võimekus tulevad välja nii särtsakas up-tempo’s kui ka mõtlikes ballaadides.


Joel Remmel on hinnatud pianist, kelle klaverimäng rikastab mitmete kodumaa lemmikartistide helikeelt, tuues sinna sügavust, sära ja ilu üheaegselt. Lisaks arvukatele koostöödele on Joel ka vilgas eestvedaja – omanimelise trioga on ilmunud viis täispikka albumit, millest viimane, “Kevad”, pälvis Aasta Jazzalbum 2022 tiitli, ja kaks sooloalbumit. 2020. aastal pärjati Joel tiitliga Aasta Jazzmuusik. Joel Remmel Trio valiti Aasta Jazzansambliks 2021


Heikko Remmeli bassimängu naudib nii nõudlik džässikuulaja kui ka pop-, soul- ja funkmuusika austaja. Õige pea 30. aastaseks saav bassimees on lavalaudadel veetnud sõna otseses mõttes pool elu ja selle ajaga pakkunud kustumatuid elamusi nii Eestis, Soomes kui sagedastel kontsertturneedel kaugemalgi. Vaatamata noorele eale kuuleb Heikko mängus harukordset küpsust ja teda hinnatakse kaasmuusikute seas väga kõrgelt just oma pühendumusega ansambli üldise kõlapildi võimalikult suurepärasele lõpptulemusele. Ta oli kaasautor ka mitmeid auhindu pälvinud Anett’i albumil “Late to the Party” ning tema pillimängu kuuleb Karl Erik Taukar Band’is.


Ramuel Tafenau on end tõestanud mitmekülgse trummarina, olles osa mitmetest džässansamblitest, arranžeerides ja produtseerides muusikat laia stiililise ampluaaga ning tehes koostööd kodumaa tuntuimate räpparite, popartistide ja džässmuusikutega. Tema kvinteti debüütalbum “Gather Around” pälvis rohkelt kiidusõna ja sama lennukad on olnud ka Ramuel Tafenau kvarteti ülesastumised. Ramueli delikaatne trummimäng ja meloodiline mõtlemine muudab ka tema osalusega koosseisu helikeele õhuliseks ja säravaks. 


Koosseis:

Aleksander Paal – saksofon

Joel Remmel – klaver

Heikko Remmel – kontrabass

Ramuel Tafenau – trummid

Lue lisää

Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Uksed 18.30
Kontsert 19.00

Ovet aukeavat klo 18:30


Eelmüük lõppenud