Joep Beving (Holland) • Jazzkaar 2024

N 25.04.2024 kell 21:30
 (Telliskivi 60a/9, Tallinn)

Hollandi helilooja ja pianisti Joep Beving’u iga tundepuhang on vormitud hoole ja meisterlikkusega. Takt takti haaval juhatab Beving kuulaja oma pehmesse klaveriminimalismi. Kui oled juba kohal, võid rahulolevalt välja hingata ning end hetkeks unustada. Pianiino klaviatuur klõbiseb nagu soe suvine vihm. Ja kuskil kaugel on Erik Satie vaim, kes noogutab heakskiitvalt.

Kuigi klaver on olnud Joep Bevingu jaoks oluline eneseväljenduse vahend juba lapseeast, algas tema professionaalne helilooja karjäär küllalt hilises eas. Tema esimene sooloalbum ilmus 2015. aastal. Veidi hiljem sattus Joep’i kompositsioone kuulama maailmakuulsa plaadimärgi Deutsche Grammophon A&R juht Christian Badzura. Edasine – nagu öeldakse – on juba ajalugu: ilmus stuudioalbum „Prehension“, toimusid kontserdid väljamüüdud saalidele üle maailma ning Joep’ist sai enimkuulatavaid pianiste maailmas.

Kuulates Joep’i muusikat, võib fantaasia meid lennutada 19. sajandi Pariisi. On impressionismi võidukäik. Kohtame Montmartre’i parkides sumisevaid noori. Kuskil on Monet, kes püüab lõuendile päikesetõusu ja ühest nurgatagusest kohvikust kõlab tasaselt kutsuv klaverimuusika. See on muusika romantilisele hingele, kes eelistab vaikseid lokaale kärarikastele salongidele. Kohviku askeetlik sisekujundus teeb hinges ruumi muusikale, mida Joep meisterlikult esitab. Tema kompositsioonid on ühtaegu nii uimastavad kui ka virged; romantilised, aga mitte kunagi pateetilised; filosoofiliselt laetud, aga lihtsasti hoomatavad. Kas astume sisse?

 

Koosseis:

Joep Beving – klaver

 

https://www.joepbeving.com/

Lue lisää

Saalis on määramata istekohad. 
Muut tähän liittyvät tapahtumat

Hinta:
27.90 € - 61.15 €

Saalis on määramata istekohad.