Loovüksus ja Kadrioru kunstimuuseum esitlevad:

Lossimuusika - Karmen Puis, Piia Paemurru, Peeter Paemurru • Lossimuusika 2023/2024

P 25.02.2024 kell 18:00
 (A. Weizenbergi 37, Tallinn)

P 25. veebruar 2024 kell 18 Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum


LOSSIMUUSIKA 

Karmen Puis - sopran
Piia Paemurru - klaver
Peeter Paemurru - tšello 

Kava:


Anonymus
"Willow song" sopranile ja klaverile

John Dowland (1563-1626)
"Flow my tears" 
"If my complaints"
"Come again"


Antonín Dvorák (1841-1904)
"Klid" ("Metsavaikus") tšellole ja klaverile op 68

Urmas Sisask (1960-2022)
Laulutsükkel "Ganymedes"
Tekst Marie Under
Üheksa laulu armastusest sopranile ja klaverile
1. Tähed
2. Kui esimesel päeval
3. Rõõmule
4. Ma armastan Su armastust
5. Kuis võiksin magada
6, Vabanemas
7. Leid
8. Üheskoos
9. Õnne ootel


Karmen Puis lõpetas 1993. aastal Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli Aino Kõivu lauluklassis ning 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia Tiiu Levaldi lauluklassis. Aastal 2005 omandas ta samas magistrikraadi prof. Jaakko Ryhäneni juures (cum laude) Õpingute ajal EMA-s töötas ta Eesti Raadio Kooris koorilaulja ja solistina. Alates 1997. aastast töötab Karmen Puis teatris “Vanemuine” ooperi- ja operetisolistina ning aastast 2004 H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli lauluosakonna õpetajana.

 

Karmen Puis on laulnud soolopartiisid paljudes suurvormides, andnud soolokontserte mitmetes Eesti linnades koostöös erinevate eesti kammermuusikutega. Teatris Vanemuine on Karmen Puis loonud ligi 70 lavarolli, milledest olulisimateks oleksid Dorabella, Krahvinna Almaviva, Donna Elvira (Mozarti "Cosi Fan Tutte", "Figaro pulm", "Don Giovanni"), Concepcion (Raveli "Hispaania tund"), Galatea, Cornelia (Händeli "Acis ja Galatea", "Giulio Cesare"), Solveig/Anitra (Griegi "Peer Gynt"), Elisabetta (Donizetti "Maria Stuarda") Tatjana (Tšaikovski "Jevgeni Onegin"), Charlotte (Massenet "Werther"), Catharina Vycken (Tubina "Reigi õpetaja"), Liina (Aintsi "Rehepapp"), Lisete (Varrese "Põrgupõhja uus vanapagan"), Brangäne (Wagneri "Tristan ja Isolde"), Hanna Glawari (Lehári "Lõbus lesk"), Krahvinna Zedlau (Straussi "Viini veri"), Hodel (Bocki "Viiuldaja katusel"), Abtiss (Rodgers/Hammersteini "Helisev muusika") jpt.

Pälvinud Wagneri-ühingu stipendiumi aastal 2006, Teater Vanemuine EMT Muusikapreemia aastal 2007, G. Otsa nimelise preemia aastal 2010, Aasta Vanemuislane 2011, Eesti Teatriliidu aastapreemia 2012 (muusikalavastuste kategoorias).

Piia Paemurru on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserttegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega, nagu Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Aare Saal, René Soom, Priit Volmer, Helen Lokuta, Angelika Mikk, Kristina Vähi, Oliver Kuusik, Maria Listra, Karmen Puis, Pirjo Jonas, Dara Savinova, Maria Veretenina, Annaliisa Pillak, Tuuri Dede, Kadi Jürgens, Sandra Laagus, Annabel Soode, Atlan Karp, Simo Breede, Tamar Nugis, Raiko Raalik, Pavlo Balakin, Rasmus Kull, Reigo Tamm, Peeter Paemurru, Mari Tampere-Bezrodny, Andreas Lend, Aare Tammesalu jpt. 
Piia Paemurru on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi magistantuuri prof. Laine Metsa õpilasena 1999 aastal ning töötab alates 1986. aastast Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. 2016. aastast alates on Paemurru teatris Vanemuine kontsertmeister. Ta on osalenud kontsertmeistrina ka paljudes Bavarian Opera Academy meistriklassides ja ettelaulmistel Saksamaal.
Piia Paemurru on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sh viiel korral Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel lauljate konkursil.

Peeter Paemurru on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli kontrabassi erialal (1966). Samal aastal alustas ta õpinguid Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Vladimir Luhti klassis kontrabassi erialal ja Ivo Juuli klassis tšello erialal.

Seejärel jätkas ta tšelloõpinguid Moskva Riiklikus Konservatooriumis prof. Sergei Širinski klassis, mille lõpetas 1973. aastal. Samal aastal asus ta tööle Estonia teatri orkestris tšellorühma kontsertmeistrina.

Paemurru on saavutanud I koha Vabariiklikul keelpillimängijate konkursil (1975), seejärel jätkusid õpinguid Moskva Riiklikus Konservatooriumis assistentuur-stažuuris prof. Valentin Feigini juhendamisel.

Pärast õpingute lõpetamist (1977) alustas ta pedagoogitööd Tallinna Konservatooriumis. Paemurru on õpetanud Kairo Konservatooriumis (1979-1980) ja töötanud Mexico Linna Sümfooniaorkestris II kontsertmeistrina (1981-1984).

Aastatel 2000-2013 oli professor Paemurru Eesti Muusikaakadeemia keelpilliosakonna juhataja. Ta on esinenud solisti, dirigendi ja kammeransamblistina ja osalenud muusikafestivalidel paljudes välisriikides.

Pikka aega on Paemurru olnud orkestrimängu õpetaja Saksa-Prantsuse Noortefoorumil Bayreuthis ja Lyonis. Ta on olnud mitmete konkursside žüriide liige, korraldanud hulgaliselt orkestrite esinemisi ja ringreise Eestis ja välismaal ning andnud meistriklasse erinevate riikide muusikaõppeasutustes.


Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. 

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.
 

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Rohkem infot:
lossimuusika.ee ja fb 


Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet

UNESCO muusikalinn Tallinn

Koostööpartnerid:
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Trükikoda PointPrint

Täname:
Tallinna Turismiinfokeskus


Pääsy pyörätuolilla: olemas
Lue lisää

EELMÜÜGIS:


- täispilet 17 EUR
- sooduspilet 14 EUR
- perepilet 36 EUR (2 täiskasvanut ja kuni 3 alaealist last või 1 täiskasvanu ja kuni 4 alaealist last)
- grupipilet (alates 6st inimesest) - 12 EUR inimene
- erivajadusega külastaja sooduspilet ja saatja sooduspilet 12 EUR

KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI KASSAS:
- täispilet 20 EUR
- sooduspilet 15 EUR


Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Ovet aukeavat klo 10:00


Eelmüük lõppenud

EELMÜÜGIS:


- täispilet 17 EUR
- sooduspilet 14 EUR
- perepilet 36 EUR (2 täiskasvanut ja kuni 3 alaealist last või 1 täiskasvanu ja kuni 4 alaealist last)
- grupipilet (alates 6st inimesest) - 12 EUR inimene
- erivajadusega külastaja sooduspilet ja saatja sooduspilet 12 EUR

KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI KASSAS:
- täispilet 20 EUR
- sooduspilet 15 EUR