Eesti Pärimusmuusika Keskus

Tantsumaja: Setu tantsud • Tantsumaja kevad 2024

T 23.01.2024 kell 19:00
 (Tasuja puiestee 6, Viljandi)


Uue aasta lükkavad hoogsalt käima Seto tantsud!

Õie Sarv, Maarja Sarv ja Jaan Sarv on seto kultuuri edasikandjad ja kogenud tantsuõpetajad. Sarvede perekonna eestvedamisel saame koos proovida ja katsetada, rääkida, küsida ning arutada, mis on seto tantsus oluline ning mida põnevat endaga kaasa võtta. Õpiprotsessi toetab ehe eeskuju, traditsioonilise kõlaga pillimäng. Endisaegsete tarkusteni aitab jõuda väike ajarännak, kogemustest saadud elamused ja veidi tantsuarheoloogiat. Õpiprotsess ja universaalsed tantsutarkused on põimitud tavapärasesse tantsuklubi õhkkonda, koos teiste piirkondade tuntud ja vähemtuntud tantsude ning peomeeleoluga.

Tänasel päeval peame tõdema, et seto tantsukultuur pole säilinud järjepidevalt sedavõrd tugevana, et oskused iseeneslikult ja loomulikult edasi kanduksid. Seetõttu peavad tänased tantsijad veidi süvenema ja kaasa mõtlema, praktiseerima ja vaeva nägema, et endisaegne seto tantsukultuur tänapäeva tuua.

Tantsumaja formaadis on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust. See on ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Tantsumajas on ka ühislaud, kuhu saad oma soovi järgi kaasa võtta nosimist, mis tantsimise vahel jõudu koguda aitab.

 

Pääsy pyörätuolilla: kaldtee, invalift ja eraldatud sanitaarruumid on olemas.
Lue lisää

Pilliga tasuta sissepääs.
Kõik kuni 12-aastased lapsed (k.a) saavad sisse tasuta.


Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Kell 19.00 - tantsusammude õpituba.

Kell 20.00 - alustavad pillimängijad.
Eelmüük lõppenud

Pilliga tasuta sissepääs.
Kõik kuni 12-aastased lapsed (k.a) saavad sisse tasuta.