Viimsi kooliteater ja Viimsi Vald esitlevad:

Muusikaline lavastus "Tuulte vallas" • "Tuulte vallas"

K 22.05.2024 kell 19:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

„Inimene kui õppimisvõimeline olevus liigub tuntud minevikust tundmatusse tulevikku. Suudame minevikust kaasa võtta ainult selle osa, mis meile on tuntud, ülevaatlik, seletuse või nime saanud, läbipaistvaks ja omaseks muutunud. Nii elab minevik ehk ajalookogemus meis edasi: inimene vajab ajalugu ja arvatavasti inimene ongi ajalugu. Mida laitmatum on inimese side minevikuga, seda õppimisvõimelisem ta on.“ - president Lennart Meri, Viimsi valla aukodanik.

 

"Tuulte vallas" on ühe rändrahnude ja paese klindiastanguga väikesaartest ümbritsetud tuulise poolsaare lugu, mis kõneleb siinsete inimeste rõõmudest ning muredest muinasajast tänapäevani. Viimsi minevik on rikas ja põnev, kuid kui paljud seda teavad? Oleme kogunud lugusid Viimsi kaugemast ja lähemast ajaloost ning unustatud ning tuntud siinsetest inimestest. Laval on ajaloolised isikud koos tänaste noortega. Äratame ellu Pirita kloostri ja Viimsi mõisa hiilgeajad. Toome publiku ette Kirovi-aegse Punase kohviku ja legendaarse Viimsi varietee laulud ja tantsud ning lood paikkonna kirevast haridus- ja kultuurielust.

 

Laval kohtuvad endised ja praegused viimsilased. Neist paljusid ühendab 30-aastane Viimsi kooliteater, mis taaselustub korraks suures muusikalises lavastuses. Üles astuvad kunagised kooliteatri näitlejad, nüüdseks Eesti teatri- ja muusikamaailmas tuntud Hanna-Liina Võsa, Jüri Tiidus, Ingmar Jõela, Liisa Linhein, nendega liituvad Raivo Mets, Kelli Uustani ning noored tulevikustaarid Mari-Liisi laulustuudiost ja Ene Metsa tantsijad. Vanuselist tasakaalu hoiavad Viimsi päevakeskuse sõnakunstiringi väärikad daamid, Viimsi kooli vilistlaskoor, "Prangli Tuustid" ja Viimsi õpetajate segarahvatantsurühm. Lavale astub ligi 80 inimest.

 

Loo autor ja lavastaja on Külli Talmar, koreograafid Maido Saar, Ene Mets ja Ingmar Jõela, muusikakujundajad Mari-Liis Rahumets, Andrus Kalvet, ja Andreas Kalvet, kunstnik Kristel Värv-Lindström, helikunstnik Lauri Pihlak, valguskunstnik Maldar-Mikk Kuusk ning videokunstnik Emily Bruus. Lavastuse produtsent on Harri Ausmaa, projektijuhid Leelo Tiisvelt ja Merike Hindreus.

 

Meie lavastus loob tähendusi ja aitab mäletada, et siis edasi liikuda tundmatusse tulevikku, nagu ütles Lennart Meri.


Grupitellimuste puhul võtke ühendust saara.tall@viimsiartium.ee või tel 57833296


Täname

Viimsi vallavalitsus, Viimsi Artium, Eesti Kultuurkapital

 

Lavastuse kujunduse fotograaf Riho Sinisalu

Ikäraja: Ei
Pääsy pyörätuolilla: Jah
Lue lisää

Täispilet: 25.90 €
Sooduspilet: 15.90 € - õpilane, üliõpilane, õpetaja, pensionär, puudega inimene ja tema üks saatja
Toetajapilet: 50.95 €


Tapahtuman aikataulu/kokoonpano

Muusikal kestab 2,5 tundi koos vaheajaga.


Eelmüük lõppenud

Täispilet: 25.90 €
Sooduspilet: 15.90 € - õpilane, üliõpilane, õpetaja, pensionär, puudega inimene ja tema üks saatja
Toetajapilet: 50.95 €