KRATT Väikese Orkestri- ja Renessanss Orkestri KONTSERT • KRATT Festival

N 24.08.2023 | 16:00
 (Pärnu maantee 59, Tallinn)

KRATT Väikese Orkestri- ja Renessanss Orkestri  KONTSERT


I – VÄIKE ORKESTER


Dirigent 

Achim Fiedler


Kava:
Georg Philip Telemann – Burlesque de Quixotte
Nancy Pettersen – Hoedown
Tõnu Kõrvits – Concerto Semplice, I osa
Olav Ehala – Tants Kadriorus

.

Achim Fiedler on laia stiilide ampluaaga dirigent. Ta on juhatanud paljusid esiettekandeid ja ta armastab avastada uut repertuaari barokist kuni nüüdismuusikani. Sündinud 1965 Stuttgartis (Saksamaa), õppis ta viiulit Kölnis ja Londonis ja seejärel dirigeerimist Milanos ja Stuttgartis. Olles Bernard Haitinki ja Carlo Maria Giulini assistent, oli ta aastal 1995 ka Katowices Grzegorz Fitelbergi dirigeerimiskonkursi laureaat ja võitis 1996 dirigeerimiskonkursi Cadaques’is.


1998 kuni 2012 oli ta 1956. aastal Rudolf Baumgartneri poolt asutatud Lucerne Festival Strings kammerorkestri kunstiline juht. Külalisdirigendina on Achim töötanud üle 40 orkestriga ja esinenud nimekatel muusikafestivalidel.

Töö noorte muusikutega on tema jaoks olnud alati oluline: ta on töötanud Hispaania Noorteorkestriga JONDE, Tanglewood muusikakeskuse orkestriga ja NRW lasteorkestriga. Juba 10 aastat on ta olnud omaenda kodulinnas Dortmundis noorteorkestri DOJO juht.


Dirigendi assistent Susanna Biosca õppis viiulit ja vioolat oma sünnilinnas Barcelonas ning jätkas õpingud Londonis (Trinity College of Music) ja Karlsruhes (Hochschule für Musik). Ta on täiendanud oma haridust Barcelona Teatri- ja Balletikoolis ning õppides eesti filoloogiat Tallinna Ülikoolis. Aastast 2011 kuni 2020 juhatas ta Saksamaal Olfeni linna muusikaakadeemiat. Alates 2021 on ta kammermuusika, orkestri ja viiuli ning vioola erialade õppejõud Dortmundi linna muusikakoolis.


II – RENESSANSSORKESTER


Dirigent

Peeter Klaas


Assistent

Reet Sukk


Kava:
Adrian Willaert (1490-1562)
Roland de Lassus (1532-1594)
Andrea Gabrieli (1532-1585)
Cesario Gussago (1550-1612)
Giovanno Gabrieli (1554-1612)
Lodovico Grossi da Viadana (c.1560-1627)
Giorgio Mainerio (1530-1582)


Peeter Klaas on varamuusikaga kokkupuutes 40 aastat ja ansamblis „Hortus Musicus” mängides käinud läbi selle muusika kõik erinevad perioodid.
Varamuusika pioneeridena mängisid kõik „Hortuse” muusikud algusaastail mitmeid pille eri perekondadest. See on võimaldanud kujuneda hoiakul ja suhtel musitseerimisse, mis ei lähtu enam pilli iseärasustest vaid muusika enda olemusest, vormist, kohast ja ajast meie kõlaruumis.


Reet Sukk õppis Viljandi Muusikakoolis Tõnu Sepa juures ja sattus varakult mängima vanamuusikaansamblisse Viljandi Linnakapell. Järgnesid õpingud Otsa koolis Kaljo Westi flöödiklassis ning seejärel Tallinna Konservatooriumis Samuel Sauluse juures. Konservatoorium õnnestus lõpetada juba barokkflöödi erialal. 1996. a. võeti ta vastu Haagi Kuninglikku Konservatooriumi, kus ta õppis Wilbert Hazelzeti barokkflöödi- ja Jeanette van Wingerdeni plokkflöödiklassis. Pärast Eestisse naasmist on Reet Sukk põhiliselt koondanud oma tegevuse koos Taavi-Mats Utiga varajase muusika stuudio Cantores Vagantes kontsertide elluviimisele, kuid ta on osalenud ka teistes varajase muusika projektides, sealhulgas esinenud sageli orkestrisolistina. 2013. aastal ilmus CD „Rokokoomuusika Põhjalast”, mis valiti Eesti Muusikaauhinnad 2014 nominendiks ja ühtlasi aasta parimaks kammermuusikaplaadiks. Mängimise kõrval õpetab ta Nõmme Huvikooli Plokkflöödikoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tallinna Muusika- ja Balletikoolis ning olles üks Plokkflöödiühing ERTA-Estonia asutajaliikmetest, osaleb regulaarselt plokkflöödiõpetajate ja -õpilaste koolitamisel.


Loe veel

Jälgi meidHind:
10.90 € - 15.90 €
Hind sisaldab tehingutasu 0.90 €/pilet