Unistades metsadest ja kosmosest

Brita Reinmann (Eesti) ja Elias Gustafsson (Rootsi) on kaks säravat löökpillimängijat, kelle lemmikuteks instrumentideks on marimba ja vibrafon. Just nende kahe erilise pilli kõlades saab duo kontserdil kuulda kaunist ja fantaasiarikast muusikat varieerudes klassikast folgini.


Esitusele tuleb Claude Debussy nostalgiliselt sissevaatav 6-osaline süit "Children's Corner" ning Eliase venna Erik Gustafssoni uus Rootsi folkmuusika sugemetega süit "Tunes from Forests to Space", mis on inspireeritud loodusest, traditsioonidest ja elust endast. Lisaks kõlavad kontserdil ka Eesti heliloojate Ester Mägi ja Eugen Kapi maalilised teosed.


Duo koostööle pani alguse kummagi kauaaegne soov esitada üks süit oma täies ulatuses - Elias unistas kokku panna kõik 5 osa oma venna Erik Gustafssoni süidist ning Brita, kes on kirjutanud C. Debussy Lastenurgale oma seaded, on pidanud nentima, et päris üksinda jääks selle klaveriteose marimba peal mängimisega hätta. Nii sündiski löökpilliduo Reinmann/Gustafsson. Nii Debussy kui Gustafssoni süit vaatab maailma läbi unistaja silmade, ühed lapselikumad kui teised... E. Mägi ja E. Kapi rahvuslikud palad "Kassari kadakad" ning "Kuu tants" seovad kontserdi ühtseks fantaasiaküllaseks rännakuks.

Loe veel