CPPM Manifestal'24: KUULUMISE VAHEL. Kymbali Williams

KYMBALI WILLIAMS (1997) on Londonis üles kasvanud multiinstrumentalistist produtsent, helilooja ja interdistsiplinaarne etenduskunstnik, kes elab praegu Eestis. Oma loometöös süveneb ta audiovisuaalse ruumi uurimisse, põimides hääle, liikumise ja interkultuurilise teatri elemente. 


Kymbali on omandanud Londoni Kaasaegse Muusika Akadeemias bakalaureusekraadi loovmuusika tehnoloogia erialal, mille lõpetas aastal 2019. Õpingute vältel puutus ta kokku heliproduktsiooni, helitehnika ja ruumilise heli valdkondadega, mis omakorda tekitas huvi, kuidas rakendada neid teadmisi kaasaegse etenduskunsti väljal. 


2021. aastal avaldas Kymbali endaprodutseeritud debüütalbumi "Laulud kui linnud", mis on austusavaldus eesti keelele, folkloorile ja luulele. Samuti on ta läbinud arvukalt TikToki väljakutseid, mille käigus arranžeeris ja esitas erinevates stiilides muusikapalu. Audiovisuaalne sari “Dream River” peegeldab tema varajast soovi uurida tekstilisi, auditiivseid ja visuaalseid vahendeid tervikuna. 2023. aastal oli Kymbali esineja ja helilooja Giacomo Veronesi lavastuses "Border EUphoria" festivalil Steirischer Herbst Austrias Grazis. 


Oma loovuurimuse kaudu püüab Kymbali luua sümbioosi haaravate audiovisuaalsete keskkondade ja kaasaegse etenduskunsti vahel, mõtestades ümber füüsilisuse, musikaalsuse ja tehnoloogia vahelise seose.

Loe veel