Kuningas Artur

Ooper

Helilooja
Henry Purcell
Libretist
John Dryden
Muusikajuht ja dirigent
Risto Joost
Dirigendid
Aleksandr Bražnik, Kristi Jagodin, Martin Sildos
Lavastaja
Tiit Palu
Kunstnik
Lilja Blumenfeld
Koreograaf
Mare Tommingas
Videokunstnik
Juho Porila
Valguskunstnik
Margus Vaigur Endla
Tõlge eesti keelde
Peeter Volkonski

Osades
Raivo E. Tamm, Lena Barbara Luhse, Hannes Kaljujärv, Pirjo Jonas, Marta Paklar, Karmen Puis, Grete Oolberg, Helen Nõmm, Helen Hansberg, Marta Burgoa, Martin Karu, Ivo Posti, Rasmus Kull, Oliver Timmusk, Hisatoshi Nezu, Taavi Tampuu, Simo Breede, Egon Laanesoo, Kristjan Häggblom, Artur Nagel
Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester


Kuningas Arthur oli legendaarne Britannia kuningas, kelle ettevõtmised ja hiilgus on andnud põhjust luua kunstiteoseid varasest keskajast tänaseni. 

Barokiajastu helilooja Henry Purcelli ooperi „King Arthur, or The British Worthy“ esietendus toimus Londonis Queen’s Theatre’is 1691. aasta kevadel. Lavastus oli edukas, seda mängiti mitu korda, ning see tõi hästi sisse. Libreto kirjutas John Dryden, see oli poliitiline allegooria kaasaegsest võimuvõitlusest.  

Olukorrad ja poliitilised kontekstid on muutlikud ja 17. sajandi lõpul kogu Euroopa vallutanud suur külmalaine on ammu taandunud, kuid Henry Purcelli suursugune muusika puudutab meid endiselt nagu ka üllameelse Arthuri seiklused. 

Vanemuise lavastuses, mis etendub Sadamateatris, mängivad kaasa ka draamanäitlejad. Nimiosas on Raivo E. Tamm. Lisaks solistid, ooperikoor ja Vanemuise sümfooniaorkester.

Esietendus
22. veebruaril 2025 Sadamateatris
Esituskeel: inglise, eesti
Tiitrid: eesti, inglise

Head vaatajad,
Sadamateater on väga eriline teatrimaja – sageli on etenduse käigus kasutusel terve hoone ning kõik saali sissepääsud, mistõttu etenduse ajal etendusse sekkumata, näitlejaid ning teisi külastajaid segamata saali ei pääse. Et Vanemuise teater peab oma publikust lugu, algavad etendused täpselt piletil näidatud ajal ning hilinenud külastajad kahjuks sel õhtul etendusest osa ei saa. Samuti ei kompenseeri teater hilinemise tõttu kasutamata jäänud pileteid. Soovitame varuda piisavalt aega teatrisse tulekuks, piletikontrolliks ja istekoha leidmiseks ning soovime teile teatrielamust!
Teater Vanemuine

Loe veel