Euroopa Discgolfi Festival 2024

Tere tulemast 2024. aasta ühele suurimale discgolfi sündmusele kogu Euroopas! Sind tervitavad Tallinna Lauluväljak ja maailma tipp-discgolfarid. On aeg kettad lendu lasta ja välja selgitada esimesed Euroopa Discgolfi Festivali võitjad. Kas võidud jätavad kodumaale kohalikud tipud eesotsas kahekordse maailmameistri Kristin Tattariga või rändavad karikad hoopis mõnda kaugemasse maailma nurka? Juuli viimasel nädalavahetusel Tallinna Lauluväljakul näeme!

Üldinfo

Euroopa Discgolfi Festival põhivõistlus toimub Tallinna Lauluväljakul, ajavahemikul 26–28. juuli 2024. Tegu on enneolematu võimalusega nautida tipptasemel discgolfi otse Tallinna südames. Huviliste silme all võtavad mõõtu kettakeerutajad, kes igapäevaselt teevad tegusid maailma areenidel. Olgu selleks siis valitsev maailmameister Isaac Robison, fännide lemmik Simon Lizotte, hirmkõva käega Eagle McMahon, Ricky “Sockibomb” Wysocki või mõni teine maailma edetabelis kõrgel kohal olev kettavõlur. Üks on kindel, tuleb tihe rebimine!

Lisaks põhivõistlusele toimub 24. juuli õhtul Euroopa Discgolfi Festivali avaüritus, kui Tallinna Lauluväljakule kogunevad 24 maailma parimat mängijat koos Karl-Erik Taukar bandiga. Kohal on Kristin Tattar, Simon Lizotte, Ricky Wysocki, Albert Tamm, Eveliina Salonen, Niklas Anttila ja paljud teised discgolfimaailma superstaarid.

Seninägematus ja publikule hästi jälgitavas sõelmängude formaadis toimuval tiimivõistlusel võtavad omavahel mõõtu kaheksa kolmeliikmelist võistkonda, igas kaks mees- ja üks naismängija. Võistluse aladeks on:

  • Distantsivõistlus, kus mängijad saavad näidata oma pikimaid viskeid kõrgel laulukaare all asuvalt tiialalt.
  • Täpsusvõistlus, kus Gustav Ernesaksa valvsa pilgu all on mängijate ülesandeks visata oma ketas laulukaare ees asuvale sihtmärgile võimalikult lähedale.
  • Putivõistlus, kus paneme mängijate närvid ja täpsed käed proovile, kui nad peavad oma kettad rahva ees lühidistantsilt korvi lennutama.
Võistluse auhinnafond on lausa 5000€, seega tippudel on, mille nimel pingutada. Ja nagu öeldakse teleturus - see pole veel kõik. Kui võistlejad hinge tõmbavad, paneb kahes vaatuses korraliku peo püsti Karl-Erik Taukar band!

Kõikidel soovijatel on võimalus Tallinna Lauluväljakul veeta mitu mõnusat päeva, kust ei puudu söögid-joogid ja spordi- ning discgolfivarustuse šoppamisvõimalused.

Rohkem infot ürituse kohta leiad ürituse kodulehelt või Facebooki ürituse alt.

Euroopa Discgolfi Festival 2024 on osa Disc Golf Pro Tour Europe eliitseeria võistlustest.
Loe veel