Artiumi sünnipäev ERSO-ga

Teist aastat järjest täidab ERSO Viimsi Artiumi terveks päevaks muusikaga. Keskpäevast õhtutundideni on publikul võimalik Artiumi erinevates saalides kuulata ERSO erinevaid koosseise, alustades duodest ning lõpetades sümfooniakontserdiga. See on eriline võimalus kuulda pea kõiki orkestrante solisti ja kammermuusiku rollis. Kavas on nii kuldset klassikat kui ka haruldasi pärle, samuti muusikat lastele. Muuhulgas tuleb ettekandele Schönbergi „Kirgastunud öö“, Bachi „Goldbergi variatsioonid“, Räätsa klaverikvintett ja hulgaliselt teisi üllatusi. Päev lõpeb Artiumi esimese sünnipäevapeoga. 


Õhtusel sümfooniakontserdil juhatab ERSOt Kaspar Mänd, kes töötab aastast 2014 dirigendina Rahvusooper Estonias. Aastatel 2019-2023 oli Mänd Pärnu Linnaorkestri peadirigent, olles muuseas pühendunud uue muusika tellimisele ja ettekandmisele. ERSOga tuleb Artiumis ettekandele Ralph Vaughan Williamsi avamäng "Herilased", mis on loodud Aristophanese samanimelisele komöödiale. Bariton Marcin Bronikowski soleerimisel kuuleb publik Maurice Raveli laulutsüklit "Histoires naturelles". Kontserdi teises pooles kõlab aga Wolfgang Amadeus Mozarti igihaljas 35. sümfoonia. 

 

Õhtul jätkub kell 20.30 Electro Swing stiilis sünnipäevapeoga. DJ puldis on Tõnu Kõrvits, kes on rahvusvaheliselt tunnustatud eesti helilooja, kompositsiooni õppejõud, melomaan ja multiinstrumentalist. Kõrvits on tegutsenud oma muude tegemiste kõrvalt DJ-na juba aastaid. Tema valikus on põhiliselt seitsme- ja kaheksakümnendate aastate parimad lood rocki ja popi klassikast: New wave, synthpop, soul, rock aga ka Eesti muusika. Ja kõik see kuld tuleb vinüülplaatidelt!  

 

Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis on avatud Eesti Kujurite Ühenduse näitus "Keerukuju" ning toimuvad töötoad.

Loe veel