Laupäev, 27. august • Viljandi Rütmifestival

L 27.08.2022 | 18:00
 (Tallinna 5, Viljandi)

21.00 Estrada Orchestra
Estrada Orchestra - Eesti põrandaaluse jazz-funky eelkäija aastast 2013, on Tallinnas tegutsev 5-liikmeline orkester. Lõdvalt piiritletud žanripiirid ja meisterlikud improvisatsioonid paigutavad ansambli psühhedeelsete gruuvide ja avangardsete helide maailma. Kui neid võiks võrrelda selliste spetsialistidega nagu Herbie Hancock ja Mulatu Astatke, siis tegelikult leiame nende hinge hõimlasi veel kaugemaltki.
Produtsent ja bassimängija Miša Panfilovi helikeel on mõjutatud filmimuusikast, sügavast funkist ja idabloki hämaratest nurgatagustest. Volodja Brodski lisab ansamblile fusion muusika värve klahvpillidel Clavinet ja Rhodes. Mõlemale heliloojale on hingelähedaseks kõik, mis seostub jazziga. Flöödimängija Ilja Gussarov - grupi solist ja šamaan, kelle rituaalidest saab osa iga publikus olija. Sashko Petrov tenorsaksofonil ja perkussioonil lisab juba kirevale retseptile hulkuri hinge. Madis Katkosilt trummidel - koosseisu tugev selgroog oma täpsete ja peenete rütmidega.

Estrada Orchestra esineb spetsiaalselt Rütmifestivali jaoks loodud kavaga!
Facebook
https://www.facebook.com/EstradaOrchestra
Instagram
https://www.instagram.com/estradaorchestra/
Bandcamp
https://estradaorchestra.bandcamp.com/

19.00 JUZT Band
Noored jazzirevolutsionäärid tantsurütmidega Vilniusest. JUZT Band sai alguse vajadusest luua morfoos džässmuusikas.
Ansambel esindab žanriliselt jazztronica ja synth-jazzi esteetikat, kus harmooniad kulgevad samal ajal ambient, rock ja noise stiilides. Nende muusikat seostatakse sageli videomängudega - kiire, agressiivne, täis kosmoselahinguid ja tuleviku värve.
Pidevalt edasi liikudes loovad need tüübid uut heli Leedu alternatiivmuusika skenes.
Meil on suur rõõm esitleda neid noori ja vihaseid muusikuid meie festivalil.

Facebook
https://www.facebook.com/JUZTband/
Bandcamp
https://juzt.bandcamp.com/releases
Instagram
https://www.instagram.com/juzt_official

Loe veel

Eelmüük on lõppenud